ضرورت جلوگیری از آتش زدن زمین‌های کشاورزی پس از برداشت محصول

محمودخانی گفت: آتش زدن زمین‌های کشاورزی پس از برداشت محصول ضمن اینکه خطراتی برای اراضی کشاورزی دارد، سبب آلودگی محیط زیست می‌شود.

ضرورت جلوگیری از آتش زدن زمین‌های کشاورزی پس از برداشت محصولبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، محمود محمودخانی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز اظهار کرد: آتش زدن زمین‌های کشاورزی پس از برداشت محصول ضمن اینکه خطراتی برای اراضی کشاورزی سایرین و مراتع ملی و طبیعی دارد، سبب آلودگی محیط زیست و تهدید بهداشت عمومی می‌شود.

وی افزود: این اقدام از مصادیق ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی است که مطابق آن هر اقدامی که تهدید علیه بهداشت عمومی شناخته شود از قبیل: آلوده کردن آب یا توزیع آب آشامیدنی آلوده، دفع غیر بهداشتی فضولات انسانی و دامی و موادزاید، ریختن مواد مسموم کننده در رودخانه‌ها، زباله در خیابان‌ها و کشتار غیرمجاز دام، استفاده‌ غیرمجاز فاضلاب خام یا پس آب تصفیه خانه‌های فاضلاب برای مصارف کشاورزی ممنوع است و مرتکبین به حبس تا یک سال محکوم خواهند.

محمودخانی به سازمان جهاد کشاورزی اعلام کرد: تدابیر پیشگیرانه لازم در این زمینه اتخاذ و متخلفان با تشکیل پرونده به این مرجع معرفی شوند.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *