ضرورت توجه شورا در اختصاص بودجه برای زیرساخت‌های نقاهتگاه‌های شهری

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سید علی مفاخریان مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر، در حاشیه بازدید از نقاهتگاه آرادکوه با تأکید بر ظرفیت نقاهتگاه و پناهگاه‌های سگ‌های بی صاحب برای جذب گردشگر، اظهار کرد: ایجاد مناطق گردشگری شهری با رویکرد حمایت از حیوانات می‌تواند از جاذبه‌های توریستی پایتخت قلمداد شود، اما در حال حاضر چنین فضایی نه تنها در تهران بلکه در سطح کشور وجود ندارد.

وی به لزوم تامین زیرساخت برای کاربری گردشگری در نقاهتگاه اشاره کرد و گفت: برای این کار باید استاندارد‌های مشخصی در نظر گرفته شود تا از ظرفیت سگ‌های بدون صاحب استفاده کرد.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر در خصوص ارائه آموزش‌ها برای همزیستی انسان‌ها و حیوانات شهری تصریح کرد: در نقاهتگاه‌ها بعد از درمان و واکسیناسیون سگ‌ها میتوان از ظرفیت آن‌ها برای دهکده حیوانات، مهربانی با کودکان، کودکان اوتیسمی، موضوعات آموزشی مورد استفاده قرار داد. توالی آموزش و استفاده شهروندان جاذبه گردشگری ایجاد می‌کند.

مفاخریان ادامه داد:به طور مثال نحوه غذا دهی به حیوانات که اکنون به شکل نادرستی با ترحم در حال انجام از سوی شهروندان را می‌توان با کمک این مراکز اصلاح کرد تا از آسیب‌های آن به اکوسیستم کاست.

وی با اشاره به لزوم تامین برخی تجهیزات برای کلینیک درمانی در نقاهتگاه آرادکوه عنوان کرد: بر اساس قول مساعد مهندس میلانی به عنوان رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران اعتباری برای تامین زیرساخت‌های بهداشتی و تجهیز کلینیک‌های درمانی اختصاص پیدا می‌کند و تا پایان سال جاری اقدامات لازم درخصوص آن انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر در پایان خاطرنشان کرد: همین‌طور حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی استان تهران می‌تواند با معرفی مناطقی را که امکان آزاد سازی و رها سازی حیوانات در آن وجود داشته باشد، در مساله مدیریت حیوانات شهری کمک زیادی کنند.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *