ضدعفونی ایستگاه‌ها و واگن‌های مترو ادامه دارد

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه:

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: تا زمان عادی اعلام شدن وضعیت توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا ضد عفونی کردن قطار‌ها و ایستگاه‌های متروی تهران و حومه بر اساس شیوه نامه‌های ابلاغی ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه همانند گذشته قطار‌های خطوط متروی تهران و حومه را حداقل سه بار در روز، با دو روش خشک و‌ تر در سیستم‌های مکانیزه شست‌وشوی مترو، شست‌وشو و ضد عفونی می‌کند، همچنین نظافت و ضد عفونی تمامی قطار‌ها در ایستگاه‌های ابتدایی و انتهایی هرخط نیز به صورت خشک انجام می‌شود و در برخی خطوط همانند خط ۶ که فاصله زمانی رسیدن قطارها، بیشتر است، قبل از حرکت هر قطار، نظافت و ضدعفونی انجام می‌شود.

نوبخت افزود: تمامی ایستگاه‌ها و تجهیزاتی که مسافران با آن در ارتباط هستند از جمله هندریل پله برقی‌ها، گیت‌ها، صندلی‌ها، پله‌های ثابت و دستگاه‌های شارژ بلیت به طور مداوم بر اساس استاندارد‌ها و دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی ضدعفونی می‌شوند. همچنین در تمامی ایستگاه‌های خطوط متروی تهران و حومه غرفه فروش ماسک با قیمت مصوب دایر است.

وی با اشاره به اینکه در کنار انجام شیوه نامه‌های بهداشتی، اقدام به اطلاع رسانی گسترده در خصوص ویروس کرونا، راه‌های پیشگیری، رعایت فاصله مناسب، در قالب‌های مختلف شامل نصب بنر، پخش پیام‌های آموزشی از طریق مانیتور‌های قطار‌ها و ایستگاه‌ها انجام می‌شود، گفت: از مسافران شهر زیر زمینی درخواست می‌کنم، برای حفظ سلامت خود و دیگرمسافران علاوه بر استفاده ماسک، از صحبت کردن با دیگران یا با تلفن همراه خود در مترو خودداری کنند.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *