صنایع دفاعی کشور امروز در اوج اقتدار است/ پرواز جنگنده کوثر در ۲۹ فروردین امسال قدرت ایران را به دنیا ثابت کرد

صنایع دفاعی کشور امروز در اوج اقتدار است/ پرواز جنگنده کوثر در ۲۹ فروردین امسال قدرت ایران را به دنیا ثابت کردامیر دریادار رستگاری گفت: وقتی جنگنده کوثر ۲۹ فروردین در آسمان حرم امام خمینی (ره) حرکات اکروباتیک انجام داد، فهمیدند که ایران دارای چه قدرتی است.


به گزارش  حوزه دفاعی امنیتی  گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، امیر دریادار رستگاری، در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه در مصلای اعظم امام خمینی (ره) تبریز با گرامیداشت سالروز صنعت دفاعی در ۳۱ مرداد اظهار کرد: امروز صنایع دفاعی جمهوری اسلامی ایران در اوج اقتدار و آمادگی است و شیرینی این اقتدار زمانی در وجود همه گوارا خواهد بود که نیم نگاهی به گذشته صنایع دفاعی داشته باشیم.

وی با اشاره به پیشرفت‌های چشمگیر قدرت دفاعی ایران افزود: با وجود تمام شیطنت‌های دشمن، نه تنها خللی بر اراده فرزندان شما در صنایع دفاعی ایجاد نشده بلکه هر روز شاهد رشد و توسعه و شکوفایی وزارت دفاع و نیرو‌های مسلح هستیم.

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با اشاره به اینکه قبل از انقلاب، فقط ۱۷ قلم قطعه تولید می‌شد، گفت: عمده این قطعات، سلاح انفرادی اعم از تفنگ ژ۳، باروت و مین و گلوله بود و ۴۰ هزار مستشار خارجی خدمت می‌کردند که تمام مسئولیت نگهداری و ساخت و تولید را بر عهده داشتند و حتی اجازه تفکر و اندیشیدن به متخصص ایرانی داده نمی‌شد.

رستگاری با اشاره به نقش پیروزی انقلاب اسلامی در افزایش خودباوری ادامه داد: قبل از انقلاب اسلامی ایران اگر دستگاهی نیاز به تعمیر داشت، باید در خارج از کشور انجام می‌گرفت، اما با پیروزی انقلاب، روحیه خودباوری در ایرانی‌ها تزریق شد و چشم‌انداز و افق جدیدی را به روی نیرو‌های متخصص باز کرد.

وی با اشاره به انواع تهاجم‌ها علیه ایران در طول ۴۰سال انقلاب اسلامی گفت: دهه اول حمله همه جانبه ارتش بعثی و اخراج مستشاران، به کارگیری سامانه‌ها و تامین قطعات جزو الزامات جدی صنایع دفاعی بود، از این رو نهضت قطعه سازی شکل گرفت.

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح ادامه داد: ارتش بعثی سه نوبت بازسازی داشت، اما ما حتی یک سیم خاردار هم نمی‌توانستیم وارد کنیم.

امیر دریادار رستگاری ارتقای سامانه افزایش میزان برد، سرعت، دقت نقطه زنی، سهولت در کاربری و سهولت در به کارگیری را از جمله اهداف بعدی برشمرد.

وی طراحی و ساخت محصولات نظامی را از اهداف دهه چهارم انقلاب دانست و خاطرنشان کرد: در دهه چهارم وارد عرصه طراحی نظامی و ساخت محصولات شدیم که همه این ساخت‌ها متکی بر اندیشه ناب ایران و سرانگشتان ایرانی است.

به گفته معاون وزیر دفاع امروز ساخت موشک‌های بالستیک زمین به زمین، زمین به هوا، هوا به هوا و هوا به دریا توسط فرزندان این سرزمین انجام می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه ساخت انواع موشک‌های ماهواره بر سیمرغ و سفیر، توانایی طراحی ساخت جنگنده کوثر موجب بهت و حیرت جهانیان شد، گفت: ابتدا ما را به سخره می‌گرفتند که اف‌۱۴ را رونمایی کردند، ولی وقتی ۲۹ فروردین این جنگنده در آسمان حرم امام خمینی (ره) حرکات اکروباتیک انجام داد، فهمیدند که ایران دارای چه قدرتی است.

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح تاکید کرد: برای ساخت یک جنگنده باید موتور توربین، بدنه آیرودینامیک و تسهیلات ساخته شود و افتخار داریم تمام جنگنده در داخل ایران و توسط متخصصان داخلی ساخته شد.

وی با اشاره به اینکه امروز توانایی طراحی ساخت انواع بالگرد‌های تهاجمی و پشتیبانی توسط متخصصان را پیدا داریم، گفت: ایران اسلامی در ساخت پهپاد جزو چند کشور برجسته دنیا با برد بلند و مقاوم است و تولید سامانه راداری با رصد اُبتیکی و حمل و موشک را دارد.

امیر دریادار رستگاری همچنین با تشریح دستاورد‌های انقلاب اسلامی در بخش دریایی تصریح کرد: انواع زیردریایی کلاس سبک از مواردی است که رونمایی شد و از ابتدای سال جاری زیردریایی کلاس متوسط به نام جمهوری اسلامی ایران در اعماق اقیانوس هند در حال حراست از آب‌های سرزمینی است.

وی ادامه داد: ایران در ساخت شناور‌های تندرو جزو ۵ کشور اول دنیاست در حالی که بسیاری از ابرقدرت‌ها قادر به طراحی این شناور‌ها نیستند.

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح از خودکفایی ایران در ساخت انواع هواناو و قایق پرنده خبر داد و عنوان کرد: در رزم زمینی توانستیم تانک کرار را بسازیم که با تانک نسل پنجم چلنجر انگلیسی، روسی و آمریکایی برابری می‌کند و حتی این تانک در سرعت بالا توانایی اجرای آتش اتوماتیک روی هدف را دارد و با سامانه لیزری و اُپتیک هدف‌های متفاوت را می‌تواند نشانه بگیرد.

وی تاکید کرد: در حوزه الکترونیکی و در ساخت سامانه‌های مخابراتی و تولید تمام رادار‌های مورد نیاز هوایی سطحی، تجهیزات حسگر زیردریا، تاسیسات و تجهیزات الکترونیکی در کشور به خودکفایی کامل رسیده‌ایم.

امیر دریادار رستگاری با اشاره به اینکه ایران با فرماندهی و هدایت بی‌بدیل فرماندهی کل قوا و در ساخت صنایع قدرت‌ساز و قدرتمند دفاعی و نیرو‌های مسلح همیشه هوشیار است، گفت: دشمن قبلا با بیان روی میز بودن گزینه نظامی ایران را تهدید کرد، اما ایران اسلامی آن‌ها را وادار به تغییر ادبیات کرده و امروز در سایه اقتدار صنایع دفاعی، پرهیز از جنگ با ایران دارند.

به گفته معاون وزیر دفاع، ساقط کردن پهپاد آمریکایی در ارتفاع ۶۰ هزار پایی، آن هم با یک موشک ساخت کشور، آمریکا‌هایی را بار دیگر با تجهیزات و اقتدار ایران روبه رو کرد.

رستگاری در ادامه با اشاره به علت دقیق منصرف شدن حمله نظامی آمریکا به ایران تصریح کرد: ترامپ به خاطر نوع دوستی نبود که از حمله نظامی به ایران منصرف شد بلکه به درخواست فرماندهان آمریکا بود که به صراحت اعلام کردند که در محاسبات خود برای حمله نظامی به ایران دچار خطای راهبردی شده و اگر حمله‌ای شود، نیرو‌های مسلح ایران جواب کوبنده‌ای به آن‌ها خواهند داد.

وی در پایان تاکید کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در دهه پنجم حیات خود همچنان با اقتدار و سربلندی در گام دوم انقلاب اسلامی، قدم بر خواهد داشت.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *