شناسایی و دستگیری ۷۲۷ اخلالگر بازار ارز و سکه/ جلوگیری از قاچاق میلیون‌ها لیتر سوخت از مرز‌های کشور

سردار نوریان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد

سخنگوی نیروی انتظامی از شناسایی و دستگیری ۷۲۷ اخلالگر بازار ارز و سکه تاکنون خبر داد.

شناسایی و دستگیری 727 اخلالگر بازار ارز و سکه/ جلوگیری از قاچاق میلیون‌ها لیتر سوخت از مرزهای کشورسردار احمد نوریان سخنگو و معاون اجتماعی نیروی انتظامی در گفتگو با خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص آخرین اقدامات نیروی انتظامی در برخورد با اخلالگران نظام اقتصادی کشور اظهار کرد: به دنبال فشار‌های اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه‌ای که در ماه‌های اخیر به نظام وارد شد، تعدادی از سودجویان با فرصت طلبی از خلأ‌های قانونی و ضعف دستگاه‌های اقتصادی و اجرایی در راستای منافع خود استفاده کردند و همین موضوع باعث شد در نظام اقتصادی کشور خلل و ناامنی ایجاد شود.

وی افزود: نیروی انتظامی در چهارچوب فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر مبارزه قاطع و همه جانبه با مفاسد اقتصادی مبنی بر اینکه مبارزه با مفاسد اقتصادی در این برهه زمانی برای کشور امری حیاتی است، با همه ظرفیت و توان از حوزه علمی و عملیاتی خود برای مبارزه با اخلالگران بازار فعال شد.

سخنگو و معاون اجتماعی ناجا گفت: نیروی انتظامی با استفاده از پلیس‌های تخصصی اعم از پلیس آگاهی، پلیس امنیت عمومی، پلیس فتا، مرزبانی و پلیس بین الملل به کار خود در مبارزه با اخلالگران نظام اقتصادی سرعت بخشید و فرمانده انتظامی استان‌ها نیز با دستور سردار اشتری در این حوزه فعال شدند و در رأس این اقدامات فرماندهی انتظامی تهران بزرگ قرار داشت.

سردار نوریان ادامه داد: فعالیت‌ها در راستای برخورد با اخلالگران نظام اقتصادی انجام شد.

وی بیان کرد: در گام اول شناسایی منافذ و نقاطی که آسیب پذیری اقتصادی در آنجا به وجود آمده بود، مبنا قرار گرفت و با همکاری و هماهنگی مرجع قضایی و سایر دستگاه‌های امنیتی فعالیت‌هایی در خصوص شناسایی افراد اصلی و تأثیرگذار در اخلال در نظام اقتصادی، انجام شد.

سخنگو و معاون اجتماعی ناجا گفت: در گام دوم برنامه ریزی و اقدام با تعیین اولویت‌ها در دستور کار نیروی انتظامی قرار گرفت و با درخواست افکار عمومی، پلیس کار خود را برای برخورد با افراد دانه درشتی که با رانت اطلاعاتی برای خود در حوزه اقتصادی حاشیه امنی ایجاد کرده بودند، آغاز کرد.

سردار نوریان افزود: از تاریخ ۹۶/۱۱/۲۵ تا روز‌های اخیر ۷۲۷ نفر از عوامل اصلی اخلال در بازار سکه و ارز شناسایی، دستگیر و تحویل محاکم قضایی شدند.

وی ادامه داد: ۷۰۵ فقره پرونده در حوزه احتکار کالا اعم از احتکار لوازم خانگی، اجناس ضروری مردم، کاغذ، آهن، مواد شوینده با همکاری وزارت صمت و سازمان تعزیرات حوکتی تشکیل و تحویل مراجع قضایی شد.

سخنگو و معاون اجتماعی ناجا گفت: کشف و جلوگیری قاچاق میلیون‌ها لیتر سوخت از مرز‌های کشور نیز از دیگر اقدامات نیروی انتظامی بود.

در حال تکمیل…

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *