شفاف‌سازی و پاسخگویی از ارکان صندوق بازنشستگی است

شفاف سازی از سیاست‌های اصلی صندوق بازنشستگی و وزارت کار است / ضرورت خدمت رسانی به بهترین شکل ممکن

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، جمشید تقی زاده مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در نشست یک روزه مدیران ستادی و نمایندگان استانی حوزه‌های مختلف صندوق بازنشستگی کشوری که در تهران برگزار شد، یاس و ناامیدی را دشمن خلاقیت، نشاط، کار و تلاش، ایده و ابتکار و هر گونه انگیزه بهبود عنوان کرد و گفت: اگر «امید» در جامعه نیافرینیم، مرتباً آن را بازتولید نکنیم و براساس آن، آینده خود را ترسیم نکنیم، یقیناً جامعه در آینده با چالش‌های سخت و بحران‌های اجتماعی بزرگتری مواجه خواهد شد.

وی تاکید کرد: پس باید همه با تعامل و همدلی در سایه تدبیر و پمپاژ امید به جامعه از این مراحل موقت بحران به خوبی عبور کنیم که قطعا همین هم خواهد شد و این تصمیم و سیاست دولت در شرایط کنونی به خصوص برای عبور از تحریم هاست.

تقی زاده با بیان اینکه مدیران ستادی و استانی صندوق بازنشستگی نسبت به همه بازنشستگان مسئول هستند، گفت: پاسخگویی یک رکن اساسی برای صندوق بازنشستگی است و اینکه کار بازنشسته بر زمین بماند برای من قابل پذیرش نیست و باید کار این عزیزان در سریعترین زمان ممکن و به بهترین نحو انجام شود.

وی با بیان اینکه باید فعالیت‌های نو و تازه‌ای در سطح استان‌ها انجام شود، تاکید کرد: لازم است شورای مشورتی نخبگان و بازنشستگان تشکیل شده و به این پرسش به ظاهر ساده در قالب برنامه مدون و بومی شده هر استان پاسخ داده شود که: «چه کنیم تا حال بازنشستگان عزیزمان بهتر شود؟»

وی با بیان اینکه خوشبختانه دولت دوازدهم و به خصوص شخصیتی، چون دکتر شریعتمداری گفتگوی اجتماعی با بخش‌های مختلف را در دستور کار قرار داده و کاملا آگاهانه و با اشراف کامل نسبت به مسائل اجتماعی، اقتصادی و حتی سیاسی و امنیتی دست روی نقاطی می‌گذارد که ضعف‌ها و البته مطالبات شرکای اجتماعی آنجاست، تأکید کرد: جوان گرایی و شفاف سازی و گفتگوی مداوم با مردم در کنار تعامل با مجلس و سایر نهاد‌های حساس از روش‌های کاهش مخاطرات پیش روست.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری همچنین تصریح کرد: فرآیند اداری در خدمت رسانی باید کوتاه شود و بهتر است هر خدمتی به صورت الکترونیکی به بازنشستگان ارائه داده شود. ضمن اینکه ارتباط دو سویه و مستمر مدیران استانی با بازنشستگان و کانون‌های بازنشستگی باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی ادامه داد: نشست با نخبگان و استفاده از ایده‌های نو و تازه در اداره امور و ارائه خدمات بهتر و توجه و تقویت میز خدمت برای پاسخگویی درست به عنوان نماد یک سازمان باید مورد توجه مدیران استانی قرار گیرد.

تقی زاده در خصوص مدیران ستادی و استانی دربارۀ استخدام نیرو‌های مورد نیاز استان ها، استخدام فرزندان بازنشستگان، اطلاع رسانی دقیق دربارۀ بیمه تکمیلی، هماهنگی بیشتر میان بخش‌های مختلف صندوق و لزوم شنیدن صدای واحدی از مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری پاسخ گفت.

گفتنی است نشست یک روزه تخصصی مدیران ستادی و استانی صندوق بازنشستگی کشوری با حضور واحد‌های تخصصی صندوق بازنشستگی کشوری ازجمله حوزه درآمد و هزینه، حوزه اداری و مالی، فنی، روابط عمومی و ارتباطات، فرهنگی و اجتماعی، برنامه ریزی و توسعه سیستم ها، فناوری اطلاعات و… برگزار و مسائل هر حوزه در نشست کارگروه‌های تخصصی مربوط به آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *