سواستفاده خشونت طلبان از حوادث اخیر/ آتش زدن حسینیه و توهین به مقدسات کار مردم عادی نیست

سوء استفاده خشونت طلبان از حوادث اخیر/ آتش زدن حسینیه و توهین به مقدسات کار مردم عادی نیستاحمد خرم وزیر راه دولت اصلاحات در گفت و گو با خبرنگار احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به اغتشاشات اخیر در تهران و برخی شهرهای کشور، اظهار کرد: هر گونه برخورد خشن، تند و تقابل خارج از تعامل به بن بست می رسد و امروز در دنیا کسانی که دارای عقل و تفکر هستند به این نتیجه رسیده اند که حرکت های خشونت آمیز پایان خوبی ندارد.

وی ادامه داد: مثلا وقتی سپرده گذاران موسسات مالی غیرمجاز برای دریافت سرمایه خود دچار مشکل شدند، از راه مسالمت آمیز اعتراض کردند و دولت و دیگر دستگاه های مربوط مبالغ سپرده ها ی مردم را به آنان بازگرداندند.

وزیر راه دولت اصلاحات تاکید کرد:‌ در ابتدا عده ای از مردم در چند شهر تجمع کردند و خواستار اصلاح وضعیت معیشتی و اقتصادی خود شدند اما عده ای بر این موج سوار شدند و اغتشاش و آشوب ایجاد کردند.

خرم با تاکید بر اینکه جریان های فرصت طلب و خشونت طلب معمولا از این صحنه ها سوءاستفاده می کنند، گفت: امروز مردم باید بیش از گذشته هوشیار باشند و اجازه سواستفاده به فرصت طلبان و خشونت طلبان ندهند.

وی بیان کرد: به طور قطع کسانی که اقدام به آتش زدن حسینیه و توهین به مقدسات کردند، مردم عادی نبودند چرا که مردم روی اعتقادات خود محکم اند و از برخوردهای خشن و ساختارشکنانه پرهیز می کنند.

وزیر راه دولت اصلاحات اضافه کرد: در هر جامعه و کشوری اعتراض وجود دارد و باید محیطی ایجاد کرد که اعتراض و نقد مردم شنیده و به تقاضا و نقد آنان هم توجه شود.

وی با اشاره به اینکه باید برای حل مشکلات مردم برنامه ریزی کرد، افزود: مردم اگر ببینند که دولت برایشان قدم بر می دارد و کار می کند به طور قطع مشکلات را تحمل و همراهی می کنند.

وزیر راه دولت اصلاحات با بیان اینکه انباشته کردن مشکلات روی هم اقدام درستی نیست، اظهار کرد: حرکت صحیح این است که توده های مردم حرفشان را بزنند تا تخلیه شوند اگر این اتفاق نیفتد عده ای آشوب گر و فرصت طلب از مسیر آرام اعتراض های مردم نهایت بهره را می برند و برای جامعه مشکل ایجاد می کنند.

انتهای پیام/‌

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *