سواد بالا برای انتخابات شورایاری‌ ملاک می‌شود

جمعه/////////سواد بالا برای انتخابات شورایاری‌ ملاک می‌شودسید محمود میر‌لوحی عضو شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به نزدیک شدن به پایان دوره ۴ ساله شورایاری محلات اظهار کرد: در حال حاضر خود را آماده می‌کنیم تا در اسفند ماه سال جاری انتخابات شورایاری‌ها را برگزار کنیم، اگرچه هنوز وزیر کشور به نامه‌ای که شورا در این خصوص به وزارت کشور ارسال کرده، پاسخ نداده است.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه شوراهای محل در قانون اساسی جزء ارکان محسوب می‌شوند، گفت‌: متأسفانه در بحث شورای محل تاکنون اتفاق جدی رخ نداده است و در شهری مانند تهران که ۸٫۵ میلیون نفر جمعیت دارد، مشارکت مردم در اداره شهر سازوکار نهادینه‌ای ندارد.

وی با بیان اینکه ممکن است شورایاری‌ها تاکنون کارآمدی لازم را ارائه نکرده باشند، افزود: شورایاری‌ها فعلا ابزار مناسبی هستند تا مشارکت مردم در اداره شهر را نهادینه کنیم.


بیشتر بخوانید: درخواست رئیس شورای شهر تهران از وزیر کشور برای ادامه فعالیت شورایاری‌ها


میر‌لوحی با اشاره به ۳۵۴ شورای محله‌ای که در سطح تهران فعالیت می‌کنند، گفت: بعضی از شورایاری‌ها دارای افراد با انگیزه،‌ با سواد و با موقعیت اجتماعی مناسب هستند و فعالیت‌های مختلفی را در محلات ساماندهی می‌کنند.

عضو شورای شهر تهران ابراز امیدواری کرد که با تلاش شورایاری‌ها افراد دانشمند،‌ نخبه، هنرمند و فرهیخته در این مجموعه فعال شوند تا شورایاری‌ها را از حیث تخصص و دانش در سطح بالاتری ببینیم.

وی با تاکید بر اینکه تلاش می‌کنیم در دور بعد کسانی بیایند که انگیزه‌ بیشتری برای فعالیت‌های داوطلبانه دارند، گفت: قطعا در دوره جدید سواد بالاتر، تجربه، اعتبار و خوش‌نامی معیار ورود به شورایاری محلات خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *