سند «اصلاح نظام حقوقی کشور» تاثیری در ساختار حقوقی کشور ندارد

پورمختار در گفت‌و‌گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

در حال تکمیلمحمدعلی پورمختار نماینده ادوار مجلس در گفت‌و‌گو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به رونمایی از پیش‌نویس سند «اصلاح نظام حقوقی کشور» از سوی معاونت حقوقی ریاست جمهوری اظهار کرد: سند «اصلاح نظام حقوقی کشور» شبیه جمع‌آوری حقوق شهروندی است و اصلاح نظام حقوقی کشور با جمع‌آوری قوانین و مقررات صورت نمی‌گیرد، زیرا ریشه در تمامی دستگاه‌ها دارد.

او ادامه داد: اصلاح نظام حقوقی کشور باید در هر سه قوه صورت گیرد و رویکردی روشن و مشخص همراه آن باشد، در حال حاضر ایرادات سند رونمایی شده توسط دولت و مشکلات آن در گزارش معاون حقوقی ریاست جمهوری ذکر نشده و تنها خبر رونمایی از آن منتشر شده است.

نماینده ادوار مجلس تصریح کرد: انتظار می‌رفت که اصلاح نظام حقوقی کشور ۷سال پیش انجام می‌گرفت تا مردم و حقوقدانان بتوانند آثار آن را درک کنند، در ۹ ماه باقی‌مانده به پایان کار دولت ممکن است اصلاحی صورت نگیرد و تنها اسمی از آن باقی بماند.

پورمختار یادآور شد: بنده تصور می‌کنم که سند «اصلاح نظام حقوقی کشور» اثری نخواهد داشت و اصلاحی در نظام حقوی کشور ایجاد نمی‌کند.

پیش نویس سند اصلاح و توسعه نظام حقوقی کشور هفته گذشته و همزمان با هفته دولت توسط معاون حقوقی رئیس جمهور و جمعی از وکلا، مدیران حقوقی و استادان رشته حقوق در دانشگاه‌های کشور رونمایی شد.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *