سرکارخانم مهندس عبدالهی شهردار محترم ناحیه ۶ منطقه ۵ تهران

سرکارخانم مهندس عبدالهی
شهردار محترم ناحیه ۶ منطقه ۵ تهران

موضوع: زمین گودبرداری شده واقع در روبروی بلوک D1 فاز ۳ شهرک اکباتان
باسلام احتراما همانطور که استحضار دارید، اکثر زمین های مشاعات شهرک اکباتان بدون انجام کار کارشناسی، تبدیل به مراکزی شده است که هیچگونه سنخیتی با مجتمع های مسکونی نداشته و باعث تشدید آلودگی بصری، صوتی، مشکلات زیست محیطی و افزایش بار ترافیکی گردیده است.
وجود مجتمع مگامال صرفه نظر از خدمات فروشگاهی، ساخت و ساز های آتی و نوع کاربری آن ها هنوز هم برای همشهرکی ها در هاله ای از ابهام قرار دارد.
پروژه نادرست و نیمه تمام ساخت سرویس قطارهای مترو، احداث بیمارستان فوق تخصصی نازایی صارم بدون در نظر گرفتن نیازهای درمانی اهالی شهرک اکباتان و عدم وجود پارکینگ جهت مراجعین خود، ساخت پردیس دانشگاه شهید بهشتی و ورود خیل عظیم دانشجویان به داخل شهرک و احداث واحد های تجاری دور میدان بسیج و بسیاری از محدثات ایجاد شده، نشان دهنده عدم برنامه ریزی مناسب جهت رفع احتیاجات واقعی اهالی شهرک اکباتان گردیده است.
زمین گودبرداری شده واقع در روبروی بلوک D1 و پشت بیمارستان صارم با اخذ مجوز جهت ساخت مرکز تجاری از تصمیمات اشتباهی است که در صورت اجرای پروژه در لیست خطاهای مدیران شهری ثبت خواهد شد.
با عنایت به اعتراض اهالی شهرک اکباتان و ساکنین بلوکهای مجاور انتظار می رود، نسبت به ابطال مجوز داده شده اقدام گردد و جهت جلوگیری از مخاطرات بوجود آمده ناشی از ریزش دیواره های گود، اقدام عاجل صورت پذیرد.
اخذ اینگونه مجوزها که فاقد پشتوانه های کارشناسی و بدون مشورت با نهاد های داخلی شهرک اکباتان صورت گرفته، موجب عدم اعتماد و رنجش ساکنین شریف شهرک اکباتان از مدیران خدوم شهری خواهد داشت.
در طراحی شهرک اکباتان، امکانات و خدمات رفاهی یکپارچه برای یک مجتمع عظیم مسکونی پیش بینی شده بود و اضافه شدن پروژه های ناهمگون، موجب گسست نظم از پیش تعریف شده، گردیده است.
با عنایت به نگاه مثبت جنابعالی و دیدگاه شفاف و صادقانه مهندس حیدری شهردار محترم منطقه ۵، خواهشمند است در خصوص لغو مجوز مربوطه، دستور اقدام مقتضی صادر گردد.
باتشکر

ربابه طایفه تبریزی
دبیر شورایاری شهرک اکباتان

حسین کرد
رئیس هیات مدیره مرکزی شهرک اکباتان

1 پاسخ
  1. مهرناز افشار
    مهرناز افشار says:

    خواهشا ابلاغیه بزنید در شرایط حاد بیماری کرونا مردم بیشتر در منازل باشند امروز شهرک تردد فوق العاده ای داشت

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *