سازمان‌ها و شرکت‌های شهرداری حیات خلوت شده است

سازمان‌ها و شرکت‌های شهرداری حیات خلوت شده استبه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سید حسن رسولی نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در یکصد و بیست و چهارمین جلسه شورای شهر تهران که امروز (یکشنبه ۵ اسفند ماه) برگزار شد، با اشاره به حذف پست‌های قائم مقامی و جانشینی در شهرداری تهران از حناچی تشکر کرد.

وی افزود: باید گزارش شهرداری در مورد اجرای بند ۸ تبصره ۴ بودجه مبنی بر کاهش ۱۰ درصدی سطوح سازمان و عناوین شغلی و پست‌های سازمانی غیر ضروری، تا قبل از اسفند ماه سال جاری به شورا ارائه و حداقل یک معاونت حذف شود.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به ساماندهی شرکت‌ها و سازمان‌های وابسته به شهرداری تهران ادامه داد: شهردار تهران رئیس مجامع کل سازمان‌ها و شرکت‌های شهرداری است، لذا در سازمان‌ها از ۵ نفر عضو شورای سازمان شهرداری تهران، یکی از معاونان مربوطه طبق اساسنامه ملاک عمل از اعضای شورای سازمان هستند.

وی با بیان اینکه مجمع عمومی، هیأت مدیره یا سازمان را تعیین می‌کنند، افزود: اعضای هیأت مدیره شرکت‌ها و سازمان‌ها بین ۳ تا ۵ نفر هستند و با توجه به ضرورت تعیین اعضای هیأت مدیره سازمان‌ها و شرکت‌ها در دوره پنجم و به دنبال آن تعیین مدیر عامل برای سازمان‌ها و شرکت‌ها نسبت به ساماندهی سازمان‌ها و شرکت‌ها با فوریت اقدام شود.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه در حال حاضر ۱۵ درصد از سازمان‌ها و ۱۳ درصد از شرکت‌ها و ۱۴ درصد از مجموع سازمان‌ها و شرکت‌های ۴۴ گانه با سرپرست اداره می‌شوند، گفت: این موضوع با ماده ۱۳۶ قانون تجارت مغایر است و این وضعیت با قانون تجارت قانون شهرداری و شورا هم مغایرت دارد که حاکی از عدم اهتمام مدیریت شهری در این حوزه است.

رسولی گفت: من نسبت به تعیین تکلیف سازمان‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه شهرداری که حیات خلوت شهرداری شده است، تذکر می‌دهم.

انتهای پیام/

توضیحات عضو شورای شهر تهران درباره ساماندهی شرکت‌ها و سازمان‌های وابسته به شهرداری

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *