زورگیران بزرگراه شهید بابایی بازداشت شدند

زورگیران بزرگراه شهید بابایی بازداشت شدندبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ مجید سلیمانی مقدم رئیس کلانتری ۱۴۴ حکیمیه گفت: بیست و پنجم فروردین امسال راننده خودروی سواری مزدا ۳ با تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی اعلام کرد: رشته زنجیر گران قیمتش توسط راننده و ۲ سرنیشن یک دستگاه خودرو آزرا فاقد پلاک زورگیری شده است که بلافاصله عوامل کلانتری ۱۴۴ جوادیه به نشانی اعلامی اعزام شدند.

وی توضیح داد: با حضور ماموران در محل مشخص شد که راننده و سرنشین خودروی مزدا ۳ در حال تردد در بزرگراه شهید بابایی بودند که یک دستگاه خودرو آزرا با سه سرنشین به صورت ناگهانی مقابل خودرو مال باختگان می‌پیچد و مسیر آن‌ها را مسدود می‌کند و با تهدید رشته رنجیر گردنی راننده خودرو را سرقت و به سرعت از محل متواری می‌شوند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با تشکیل پرونده قضائی تیم عملیات کلانتری به تحقیقات پلیسی پرداختند و در این رصد‌ها به دست آمد که متهمان قبل از سرقت در محلی پلاک خودروشان را باز کرده اند و بدین ترتیب ماموران موفق شند پلاک انتظامی خودروی سارقان را به دست بیاورند.


بیشتر بخوانید: زورگیران مسافرکش نما دستگیر شدند


سرهنگ مجید سلیمانی مقدم گفت: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی مالک خودرو شناسایی و با هماهنگی‌های قضائی مالک خودرو شناسایی و متعاقب ان مخفگیاه وی شناسایی شد.

کلانتر محله جوادیه تهران پارس تصریح کرد: ماموران با حصولاظمینان از حضور مالک خودرو در خفیگاهش موفق شدند وی را در مخفیگاهش دستگیر و در بازرسی از آن مکان خودرویی که سارقان به وسیله ان زورگیری کرده بودند، کشف شد.

این مقام انتظامی گفت: مالک خودرو مرد ۲۲ ساله اعتراف کرد، به همراه دو تن از دوستانم در حال پرسه زنی در داخل شهر بودیم که در بزرگراه بابایی زنجیر گران قیمت راننده خودرو مزا ۳ نظرمان را جلب و در همان لحظه تصمیم به سرقت و زورگیری گرفتیم. پس از سرقت زنجیر طلا، آن را به پدر یکی از همدستان که مغازه طلافروشی دارد به قیمت یک میلیار ریال فروخته و وجه را ان را نقدی دریافت داشتیم و تصمیم گرفته بود که این مبلغ را در سفر خارجی که در پیش داشتیم هزینه کنیم.

کلانتر محله جوادیه تهرانپارس افزود: در ادامه تحقیقات پلیسی سرنشینان خود نیز دستگیر و هر سه متهم به جرم ارتکابی با همکاری یکدیگر اعتراف کردند.

این مقام پلیسی در پایان با اشاره به اینکه کشف سایر جزئیات پرونده و جرائم احتمالی متهمان در دستور کار قرار دارد، در توصیه‌ای به شهروندان گفت: هنگام تردد در سطح شهر از وسایل گران قیمت خود استفاده نکرده و اگر زیورآلاتی به همراه دارند آن را از دید سایرین پنهان کنند. نمایان بودن این زیورآلات موجب وسوسه سارقان شده و آن‌ها را به سمت اقدام مجرمانه سوق می‌دهد.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *