رژیم صهیونیستی همواره درصدد ایجاد درگیری بین قدرت‌های منطقه است

سید هادی برهانی کارشناس مسائل اسرائیل و استاد دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به درگیری های اخیر در قره‌باغ گفت: در درگیری بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان دخالت رژیم صهیونیستی دیده می‌شود.

او افزود: تاریخ رژیم صهیونیستی به خوبی نشان می‌دهد که این رژیم مایل به برقراری صلح و صفا در منطقه نسیت و این رژیم همواره برای بقای خود می‌کوشد که بین قدرت‌های منطقه درگیری ایجاد کند، چراکه اگر قدرت‌های منطقه مانند ایران، ترکیه، عربستان و مصر روابط خوبی با یکدیگر داشته باشند، اسرائیل آینده و سیاست‌های خود را در معرض خطر می‌بیند.

برهانی ادامه داد: اگر قدرت‌های منطقه با یکدیگر همکاری کنند و مسائلی مانند ظلم و ستم به فلسطینی‌ها را تحمل نکنند، ادامه سیاست های فعلی برای رژیم صهیونیستی برای خودش دشوار خواهد شد. در حقیقت رژیم صهیونیستی می‌کوشد از تفاوت‌ها و اختلاف‌ها استفاده و آن را تبدیل به تنش و درگیری کند.

کارشناس مسائل اسرائیل ادامه داد: در مسئله جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر منطقه قره باغ هم دست رژیم صهیونیستی دیده می‌شود. این رژیم درصدد آتش افروزی در قره باغ است.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *