دولت آمریکا در آینده تاوان حمایت از تروریسم را خواهد پرداخت

نشست خبری سخنگوی وزارت امور خارجه آغاز شد

به گزارش سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران، اولین نشست خبری در سال ۹۶ بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه با خبرنگاران در ساختمان این وزارتخانه آغاز شد.

 وی در پاسخ به سوالی درباره گفت‌وگوی تلفنی ظریف و همتای مصری‌اش اظهارداشت: در این گفت‌وگو که هفته گذشته انجام شد حوادث تروریستی در مصر از سوی ایران محکوم و مراتب تسلیت ایران اعلام شد. همچنین دو وزیر در مورد مسائل دو جانبه نیز رایزنی کردند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی پاسخ به سوالی مبنی بر دیدار جان مک‌کین با سران منافقین در آلبانی بیان داشت: این تماس‌ها جدید نیست و برخی مقامات آمریکایی نشان داده‌اند طی دهه‌های اخیر نتوانسته‌اند از تاریخ عبرت بیاموزند و با اقدامات خود در مسیر تعمیق تروریسم در منطقه تلاش کرده‌اند. این دیدار نشان داد علیرغم تغییر در دولت امریکا سیاست‌های تروریسم‌پرور آن‌ها ادامه دارد که در آینده دولت امریکا حتما تاوان آن را خواهد پرداخت.

وی در خصوص جلسه کمیسیون مشترک ایران و ۱+۵ در اردیبهشت ماه و مسئله انگلیس و مخالفت آن با خرید کیک زرد از سوی ایران تصریح کرد: انگلیس در این خصوص بد عهدی داشته و امیدواریم نهایتا به تعهدات خود در برجام بازگردد. اختلاف خاصی نیست، اراده سیاسی دولت انگلیس ممانعت از صدور این محموله به ایران بوده که آن‌ها باید متوجه شوند که خلاف برجام عمل می‌کنند.

این خبر تکمیل می شود…
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *