دلیل برگزاری نمایشگاه خودرو در سئول را نمی دانم

دلیل برگزاری نمایشگاه خودرو در سئول را نمی دانممحمود میرلو‌حی عضو شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره علت برگزار نشدن نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب گفت: شهر آفتاب امکانات خوبی برای برگزاری نمایشگاه کتاب داشت اما چون هنوز تکمیل نشده است دوستان انتظار داشتند که شهرداری در این شرایط هزینه‌های موقتی‌ متحمل شوند.

وی افزود: با توجه به اینکه برگزاری نمایشگاه کتاب در این محل مستلزم‌ هزینه‌های موقتی بود؛ دوستان در ارشاد تصمیم گرفتند نمایشگاه کتاب را در مصلی‌ برگزار کنند.

عضو شورای شهر با اشاره به اتفاق‌های سال گذشته که پس از باران در ۲ تا از سالن‌های شهر آفتاب آب‌گرفتگی رخ داده بود گفت: بخاطر تجربه گذشته تصمیم گرفتند نمایشگاه کتاب را در مصلی‌ برگزار کنند اما می‌توانستیم با تمهیداتی از اتفاقات گذشته جلوگیری کنیم.

میرلوحی‌ با بیان اینکه تا وقتی امکانات در مرکز شهر است برگزار کنندگان نمایشگاه‌ تمایل به برگزاری آن در مرکز شهر را دارد گفت: به زودی با مشارکت شورا و وزارت صنعت، معدن و تجارت‌ نمایشگاه شهر آفتاب جایگاه خود را پیدا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه شهر آفتاب نزدیک تهران است گفت: در بسیاری از کشورها فاصله‌ بین نمایشگاه و شهر زیاد است اما نمایشگاه‌ منطقه‌ ویژه اقتصادی آنها محسوب می‌شود ما نیز باید به دنبال ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در شهر آفتاب باشیم‌.

عضو شورای شهر با تأکید بر اینکه زمانی که سهم مشارکت وزارت صنعت، معدن و تجارت در شهر آفتاب مشخص شود مأموریت‌های جدیدی به آن منطقه منتقل می‌شود گفت: سال گذشته در مسیر واگذاری نمایشگاه شهر آفتاب به بانک شهر بودیم که شورای پنجم مانع آن شد و پیش‌بینی کردیم امسال توسعه شهر آفتاب با مشارکت و سرمایه‌گذاری با سرعت بیشتری انجام شود.

میرلوحی‌ آینده شهر آفتاب را آینده‌ای روشن و آفتابی دانست و گفت: با تصمیماتی که در نشست مشترک با حضور شهردار سابق محمدعلی نجفی‌ برگزار شد مقدمات توسعه شهر آفتاب فراهم شد و ظرف ۲ تا ۳ سال آینده تکمیل می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه زیرساخت‌ها و سالن‌های اصلی در نمایشگاه شهر آفتاب آماده است گفت: احداث ساختمان بین‌المللی و هتل‌ها در دست اجراست که در این راستا ۲ پروژه مشارکتی‌ که هر کدام ۱۰۰ هزار متر مساحت دارد در حال تکمیل است.

عضو شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه نمایشگاه شهر آفتاب سالن‌های مناسبی برای برگزاری نمایشگاه خودرو دارد گفت: در حال حاضر ۳۵ هزار متر سالن با کیفیت و استاندارد مناسب برای برگزاری نمایشگاه خودرو موجود است و دلیل برگزاری نمایشگاه خودرو در تاریخ ۲۹ اردیبهشت‌ ۹۷ در سئول‌ را نمی‌دانم.

وی در پاسخ به این سئوال که با توجه به اینکه حجم ترافیک حاصل شده از برگزاری نمایشگاه های پرمخاطب در تهران آیا بهتر نیست این نمایشگاه ها در داخل تهران ممنوع شود گفت: به دلیل اینکه شهر آفتاب هنوز به صورت کامل تکمیل نشده است، نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم اما پس از تکمیل آن برگزارکنندگان‌ نیز به طور حتم با ما مشارکت می‌کنند و نیازی به اقداماتی از این قبیل را نمی‌بینم.

انتهای پیام/

نظر میرلوحی عضو شورای شهر تهران در مورد برگزاری نمایشگاه خودرو در شهر تهران

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *