دستگیری ۵۰۰ زائر نوروزی عتبات با ویزای قلابی

آقایی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد

45 درصد سفرهای عتبات در نوروز به صورت هوایی انجام شدمرتضی آقایی مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت در گفتگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: ۹۰ هزار زائر طی نوروز امسال به عتبات عالیات اعزام شدند و ۴۵ درصد سفرهای عتبات در قالب سفرهای هوایی انجام شد.

وی در ادامه تصریح کرد: ۵۵ درصد سفرهای عتبات نوروز ۹۷ به شکل زمینی انجام شد و با اقدامات امنیتی صورت گرفته برای تامین امنیت زائران کاروان‌های عتبات عالیات، سفرهای فوق با مشکل خاصی مواجه نشدند.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت خاطرنشان کرد: آخرین گروه زائران نوروزی امروز (چهارشنبه ۱۵ فروردین ماه) به کشور بازگشتند.

فوت ۲ زائر به دلیل کهولت سن در عتبات نوروز ۹۷

آقایی اضافه کرد: در طول انجام سفرهای نوروزی عتبات ۲ زائر ایرانی به دلیل کهولت سن در عراق فوت کردند که پیکر یکی از آن‌ها به کشور بازگردانده شده است و پیکر زائر جانباخته دیگر نیز به دلیل انجام مراحل اداری هنوز به کشور انتقال داده نشده است.

وی یادآور شد: برای تعداد قابل توجهی از زائران توسط کاروان‌های غیرمجاز ویزای جعلی صادر شده بود و این افراد در مرزهای زمینی مهران و شلمچه از طریق نیروهای امنیتی شناسایی و تحویل مقامات قضایی-انتظامی شدند.

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت اظهار کرد: تعداد افرادی که در طول نوروز با ویزای جعلی قصد سفر به عتبات را داشتند در مجموع به ۵۰۰ نفر می‌رسد و بخشی از این افراد که پس از عبور از مرز ایران در عراق بازداشت شده بودند، با رایزنی پلیس ایران به داخل کشور منتقل شدند.

آقایی تاکید کرد: با همکاری هلال احمر و هیئت پزشکی سازمان حج و زیارت، که امکانات خوب درمانی را برای زائران ایرانی در طول نوروز ۹۷ فراهم کردند، زائران نیازمند خدمات درمانی اورژانسی، به موقع از این خدمات بهره مند شدند.

وی تصریح کرد: سازمان هواپیمایی کشوری با وجود ترافیک سفرهای هوایی زائران عتبات عالیات در طول نوروز، تمام تلاش خود را به کار گرفت تا زائرانی که به صورت هوایی قصد سفر به عتبات عالیات را داشتند، بدون هیچ مشکلی اعزام شوند.

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت خاطرنشان کرد:با تلاش مرزبانی کشور و با افزایش گیت‌های گذرنامه، سفرهای نوروزی عتبات عالیات و اعزام زائران ایرانی با حداقل ترافیک در مرزهای زمینی انجام شد.

انتهای پیام/

انجام ۴۵ درصد سفرهای عتبات در نوروز به صورت هوایی

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *