دستگیری سارقان اموال مسافران در پارک های جنوب شهر پایتخت

سرقت از مسافران در پارک های جنوب شهر پایتختبه گزارش حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سرهنگ دوستعلی جلیلیان سرکلانتردهم پلیس پیشگیری تهران بزرگ در رابطه با کیف قاپی و سرقت اشیای گرانبهای مسافرانی که از شهرهای دیگر به تهران سفر کرده اند و در پارک ها و بوستان های تهران در چادر به استراحت می پردازند، گفت: در مسیرهای جنوبی ورودی به پایتخت که مسافران به شهر تهران سفر می کنند و شبها در بوستان ها و پارک ها در چادرها به استراحت می پردازند، سرقت هایی از قبیل سرقت تلفن همراه و اشیای گران بها صورت گرفت و شکایاتی در این خصوص به پلیس گزارش شد.

وی در ادامه گفت: یک آقا و یک خانم حدودا ۳۰ ساله که هر دو نیز اعتیاد دارند، با یک موتور سیکلت در پارک های جنوب شهر دست به سرقت از چادر مسافرانی که به تهران سفر کرده اند می زدند. به این صورت که زمانی که مسافران در پارک ها و به دور از چادرهای خود در حال هوا خوری و گشت و گذار بودند، از فرصت استفاده کرده و اقدام به سرقت وسایل گران بهای مسافران و گوشی های تلفن همراه آنها می کردند.

سرکلانتردهم پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: با مراجعه شاکیان و تشکیل پرونده، ماموران پلیس  در گشتهای شبانه در پارکها به یک موتورسوار که راکبین آن یک آقا و یک خانم بودند مشکوک شده و بعد از تعقیب آنها را دستگیر و به کلانتری منتقل کردند.

سرهنگ جلیلیان ادامه داد: این سارقان به ۱۲ فقره سرقت گوشی تلفن همراه و وسایل گران بها از مسافران اعتراف کردند و پس از بررسی کامل پرونده هر دو آنها بازداشت و راهی زندان شدند. پس از آن تعدادی از وسایل سرقت شده به صاحبان آنها بازگردانده شد. اما تعدادی دیگری از این وسایل مسروقه توسط سارقان به خریداران اموال مسروقه فروخته شده است.

توصیه های پلیس آگاهی به مسافران چادرنشین در پارک‌ها

علی فاطمی یگانه کارشناس ارشد پلیس پایتخت گفت: به مسافرانی که از شهرهای مختلف به تهران سفر می کند و در پارک ها و بوستان ها در چادر مشغول به استراحت هستند، توصیه می کنیم که  در یک مکان مناسب اقدام به برپا کردن چادر های خود کنند. همچنین از وسایل قیمتی و ارزشمند خود از قبیل طلا، تلفن همراه، کیف پول و… مراقبت نمایند و تا حد امکان از قرار دادن این وسایل در خودروهایشان خودداری کنند و در صورت مشاهده هر گونه مورد مشکوک سریعا با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرند تا با حضور پلیس با متخلفان برخورد شود.

انتهای پیام/

سرقت اشیای قیمتی مسافران در پارک‌های جنوب تهران

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *