دستگیری دلالان قیمت گذار خودرو در فضای مجازی/ شناسایی ۴۰ سایت نرخ گذار توسط پلیس فتا

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

دستگیری دلالان قیمت گذار خودرو در فضای مجازی/ شناسایی ۴۰ سایت نرخ گذار توسط پلیس فتا

سرهنگ داوود معظمی گودرزی سرپرست پلیس فتا تهران بزرگ در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص قیمت گذاری دلالان در حوزه فروش خودرو در فضای مجازی، گفت: در این رابطه جلسات متعددی را با دادستان تهران برگزار کردیم و این موضوع تحت رصد پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: تا این لحظه بالغ بر ۴۰ سایت، کانال و صفحه‌های اینستاگرامی در فضای مجازی توسط پلیس فتا پایتخت شناسایی شده و گردانندگان این صفحات نیز پس از شناسایی و دستگیری تحویل مراجع قضایی قرار گرفته است که این افراد با سیاه نمایی و دلال بازی اقدام به قیمت گذاری کاذب و تعیین نرخ دلخواه خود برای خودرو در فضای مجازی می‌کردند.

سرهنگ معظمی گودرزی با بیان اینکه اقدام این افراد برای نرخ گذاری خودرو در فضای مجازی باعث نهادینه شدن قیمت‌های جعلی در بازار می‌شده است، تصریح کرد: بنا به مصوبه صورت گرفته توسط نهاد‌های مرجع فروش خودرو، هیچ سایتی حق قیمت گذاری و اعلام نرخ برای خودرو در فضای مجازی را ندارد و در این رابطه به افرادی که اقدام به نرخ گذاری واهی در فضای مجازی می‌کنند و با این کارشان بازار خودرو را مورد التهاب قرار می‌دهند، اخطار می‌دهیم که از انجام این کار خودداری کنند چرا که از نظر پلیس انجام این موضوع جرم است.


بیشتر بخوانید: اخاذی ۲ میلیاردی مستخدم قدیمی


به گفته سرپرست پلیس فتا پایتخت شهروندان برای مطلع شدن از قیمت واقعی خودرو باید در سایت‌های رسمی فروش شرکت‌های خودروساز جست‌وجو کنند تا از قیمت واقعی خودرو‌ها مطلع شوند.

سرهنگ معظمی گودرزی به قیمت گذاران خودرو در فضای مجازی هشدار داد و گفت: کسانی که بخواهند به این شکل جو بازار را به هم بریزند قطعا تحت پیگرد پلیس فتا خواهند گرفت و با هماهنگی که بین پلیس و قوه قضاییه وجود دارد این افراد ظرف مدت کوتاهی در اختیار قانون قرار خواهند گرفت.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *