دستور لاریجانی به دیوان محاسبات برای روان‌ترشدن مسیر تحقیق‌وتفحص‌ها

در گفت‌وگوی طباطبایی‌نژاد با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

عینی / خالقی / طباطبایی نژاد نشست کمیته تحقیق و تفحص از باشگاه‌های ورزشی را با رئیس مجلس تشریح کردحجت‌الاسلام سید صادق طباطبایی‌نژاد عضو کمیته تحقیق و تفحص از باشگاه‌های ورزشی در گفت‌وگو با  خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به نشست روز گذشته اعضای این کمیته با لاریجانی رئیس مجلس، گفت: این جلسه برای بررسی یکسری موانع و خلأ‌هایی که در راه تحقیق و تفحص وجود داشت، برگزار شد.

وی ادامه داد: این موانع موجب به تعویق افتادن زمان تحقیق و تفحص‌ها می‌شود، یعنی ریل‌گذاری که باید مجلس به صورت عادی برای تحقیقات داشته باشد تا موضوع‌ سریعتر به نتیجه برسد، وجود ندارد.

طباطبایی نژاد تأکید کرد: لاریجانی در این جلسه بیان کرد که پیش از این به دیوان محاسبات درباره برخی خلأهای انجام تحقیق و تفحص‌ها در مجلس دستوراتی را داده که هنوز به اعضای تحقیق‌کننده ابلاغ نشده است، بر این اساس قرار است با حکمی که داده می‌شود ابلاغ و دستورالعمل‌های تحقیق و تفحص هم اعلام شود.

عضو کمیته تحقیق و تفحص از باشگاه‌های ورزشی بیان کرد: کارشناسان دیوان محاسبات باید با رفع خلأها، موجب روان‌تر شدن مسیر تحقیق و تفحص شوند.

وی ادامه داد: همچنین رئیس مجلس بر روی نتیجه بخش بودن تحقیق و تفحص تأکید کرد و گفت که باید پرونده‌های حقوقی که در یک تحقیق و تفحص درباره موضوعات تدوین می‌شوند، موارد به نوعی چیده شوند که در قوه قضاییه برای رسیدگی محکمه پسند باشند.

طباطبایی‌نژاد اظهار کرد: یکسری امکانات از لحاظ کارشناسی، امکانات مورد نیاز یا محلی برای انجام تحقیق و تفحص در مجلس وجود ندارد که قرار شد دیوان محاسبات از لحاظ کارشناسی کمک کرده و همچنین در ساختمان جدید مجلس که در حال ساخت است یک بخش برای انجام تحقیق و تفحص قرار داده شود.

انتهای پیام /

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *