دریچه‌های فلزی به کمک موجفشان‌های چابهار آمدند

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

دریچه‌های فلزی به کمک موجفشان‌های چابهار آمدند

داوود میرشکار مدیر کل محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره مسدود شدن موجفشان‌های شهرستان چابهار در استان سیستان و بلوچستان توسط شهرداری این منطقه اظهار کرد: در محدوده شهرستان چابهار در فصول مانسون (پدیده‌ای است که در دریای عمان صورت می‌گیرد و ارتفاع امواج در این فصل بسیار بالا می‌رود به صورتی که می‌توان آن را به خوبی مشاهده کرد)، امواج به بخشی از تخته سنگ‌های ساحل برخورد می‌کنند که منجر به ایجاد حفره‌هایی می‌شوند که آب با فشار زیاد از داخل این حفره‌ها به هوا پرتاب می‌شود.

وی ادامه داد: متأسفانه در سال‌های اخیر در داخل این حفره‌ها، زباله‌ها و لاستیک‌هایی را مشاهده می‌کنید که منجر به مسدود شدن این پدیده زیبا شده است.

میرشکار گفت: علاوه بر این مشکلات، این حفره‌ها منجر به خطر افتادن جان کودکان نیز شده‌اند که به همین دلیل شهرداری منطقه چابهار با ابتکار عمل خود برای جلوگیری از تخریب و گرفتگی این حفره‌ها و همین طور کمک به سلامت گردشگران، دریچه‌ها یا صفحات مشبکی را بر روی این حفره‌ها نصب کرده است.

وی ادامه داد: به کار گذاشتن دریچه یا صفحات مشبک بر روی حفره‌های موجفشان مانع از انداختن زباله یا لاستیک به داخل آن‌ها شده و از مسدود شدن حفره‌ها جلوگیری می‌کند تا از این پدیده زیبا محروم نشویم.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *