دریاچه ارومیه با افزایش بارش‌ها جانی دوباره گرفت

دریاچه ارومیه با افزایش بارش‌ها جانی دوباره گرفتبه گزارش خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، بر اساس مطالعات پایه منابع آب کارگروه احیای دریاچه ارومیه سطح تراز دریاچه ارومیه تا به امروز نسبت به روز مشابه در سال گذشته، ۰.۳۱متر افزایش را نشان می‌دهد، بر همین اساس حجم آب موجود در دریاچه نیز با افزایش ۲.۶۴ میلیارد مترمکعبی رو به رو بوده است.

بر اساس گزارش‌های کارگروه احیای دریاچه ارومیه، تراز سطح آب دریاچه در روز ۶ فروردین ماه به ۱۲۷۱.۰۱ سانتیمتر از سطح دریا رسید. این تراز نسبت به روز مشابه در سال گذشته، ۰.۳۱ سانتیمتر افزایش و نسبت به میانگین دراز مدت ۳.۶۲متر کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش وسعت دریاچه ارومیه در روز ۶ فروردین ماه سال جاری ۲۵۷۳.۲۴ کیلومتر مربع بود که این شاخص نسبت به روز مشابه در سال گذشته ۲۲۳۰.۹۸ کیلومتر مربع کاهش و نسبت به میانگین دراز مدت ۱۹۳۱.۶۴ کیلومتر مربع کاهش یافته است.

لازم به ذکر است که حجم آب موجود در دریاچه ارومیه در روز ۶ فروردین ماه سال جاری، ۲.۶۴ میلیارد مترمکعب بوده است که این شاخص نسبت به روز مشابه در سال گذشته، ۰.۷۴میلیارد مترمکعب افزایش داشته و نسبت به میانگین دراز مدت ۱۳.۴۴ میلیارد مترمکعب کاهش یافته است.

بنابراین تراز سطح آب دریاچه ارومیه در تاریخ ۶ فروردین ماه سال ۹۸ حدود ۱۲۷۱.۰۱ متر و وسعت دریاچه ۲۵۸۳ کیلومتر مربع را نشان می‌دهد.

گفتنی است؛ عملیات اجرایی طرح ملی نجات دریاچه از سال ۹۳ آغاز شده است.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *