درخواست وزیر کار از بانک مرکزی/ سقف تسهیلات مشاغل خانگی افزایش یابد

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی که امروز (سه شنبه ۲۵ تیر ماه) برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ستاد هماهنگی مشاغل خانگی در کشور برای دومین بار در سال جاری تشکیل شد. نمایندگان تام الاختیار و اعضای این ستاد گزارشی از فعالیت‌های انجام شده خود در حوزه مشاغل خانگی را در سطح کشور ارائه کردند.

شریعتمداری گفت: اگر با استفاده از نهاد‌های توسعه‌ای و آموزش به موضوع توانمندسازی، دستیابی به بازار و شبکه سازی و برندسازی در مشاغل خانگی بپردازیم، آینده بهتری خواهیم داشت

او افزود: وزیر بهداشت نیز برای برخی از مشاغلی که به صدور گواهی‌های رسمی مانند بهداشت نیاز دارند، قول داد که ظرف مدت کوتاهی اقدامات لازم در این امر انجام شوند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه حدود ۲۷۰ هزار نفر پارسال در مشاغل خانگی ثبت نام کردند، گفت: ۶۷ هزار نفر از تسهیلات بهره‌مند شدند که سقف این تسهیلات برای هر کارفرما ۵۰۰ میلیون تومان است و حدود ۱۵ نفر به کار گرفته می‌شوند و از بانک مرکزی خواسته شده که سقف تسهیلات فردی را به ۱۰ میلیون تومان افزایش دهد.

شریعتمداری ادامه داد: ۹۲ هزار و ۵۰۰ نفر در حوزه مشاغل خانگی شغل پیدا کردند و همچنین برای بانوان سرپرست خانوار نیز با کمک جهاد دانشگاهی و معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهور اقدامات خوبی در زمینه توسعه مشاغل خانگی بانوان سرپرست خانوار انجام شده است.

وی اضافه کرد: شاغلان دولتی در گذشته از تسهیلات بانکی مشاغل خانگی استفاده می‌کردند، به همین علت و با توجه به منابع محدود مشاغل خانگی، پرداخت تسهیلات به کارکنان دولتی ممنوع شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بانک مرکزی باید محدودیت‌های مالی که بانک‌ها با آن مواجه هستند را رفع کند.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *