درخت‌ها ناظم پارکینگ‌های خیابانی شدند

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،  سید مصطفی موسوی شهردار منطقه ۹ شهرداری تهران، اظهار کرد: در ضلع شمالی خیابان آزادی در منطقه ۹ تک درخت‌هایی به صورت منظم کاشته شده که خودرو‌ها در فاصله این درختان پارک می‌شوند. درباره خیابان آزادی طرحی توسط دفتر شهردار تهران و معاونت خدمات شهری ارائه شد مبنی بر اینکه درختان و فضای سبز افزایش پیدا کند و قرار شد که مشاور، مسیر بی آرتی وسط خیابان را کار کند و کناره‌های این خیابان را مناطق کار کنند.

او با بیان اینکه ضلع شمال خیابان آزادی با ضلع جنوب آن در منطقه ۹ متفاوت است، افزود: به عنوان نمونه در ضلع جنوب توقف مطلقا ممنوع است، ولی در ضلع شمال پارک خودرو وجود دارد. ضلع جنوب یک ردیف باغچه دارد، ولی ضلع شمالیندارد، همچنین عرض پیاده رو‌ها در ضلع جنوب نسبت به ضلع شمال بیشتر است.

موسوی ادامه داد: بر همین اساس با مجوز پلیس راهور، مقداری از خیابان کم و به مسیر دوچرخه اضافه شد. اگر در ضلع شمال نیز باغچه را کار می‌کردیم دیگر ماشین نمی‌توانست پارک کند و یک لاین کامل از خیابان آزادی کم می‌شد و مشکلات ترافیک ایجاد می‌کرد.

شهردار منطقه ۹ یادآور شد: بنابراین به این نتیجه رسیدیم که به جای ایجاد یک لاین فضای سبز، یک سری تک درخت‌ها به جای کاشته شدن در یک باغچه سرتاسری، در فاصله استاندارد پارک خودرو‌ها کاشته شود تا خودرو‌ها وسط این تک درخت‌ها پارک کنند.

به گفته موسوی این جای پارک‌ها که رنگ آمیزی نیز شده، به یکی از منظم‌ترین جای پارک‌های شهر تهران تبدیل شده است.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *