دبیرکل مجمع جهانی تقریب جنایت تروریستی در حلب را محکوم کرد

دبیرکل مجمع جهانی تقریب جنایت تروریستی در حلب را محکوم کرد

به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران، آیت‌الله اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب با صدور بیانیه‌ای جنایت هولناک تروریستی را در حلب که منجر به شهادت تعدادی از مردم بی­‌گناه فوعه و کفریا شد، محکوم کرد.
 
متن کامل بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی انفجار تروریستی اخیر را که جان ده‌­ها نفر از مردم بی‌­گناه فوعه و کفریا از جمله زنان، کودکان، افراد مسن راگرفت، به شدت محکوم و اعلام می‌کند که این تجاوز ناجوانمردانه نشانگر توطئه مستمر و هماهنگی کامل میان گروهک‌های تروریستی و دشمن صهیونیستی به دستور آمریکا و دست‌نشانده‌­های آن در منطقه است.

 ما در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اعلام می‌کنیم که تا نابودی کامل تروریسم در کشور دوست و برادر سوریه در کنار ملت پایدار آن ایستاده‌­ایم و دست تضرع به سوی خداوند متعال می‌­گشاییم و از او می‌خواهیم که شهدای مظلوم این جنایت را مشمول رحمت واسعه خویش گردانده و مجروحان را شفای عاجل مرحمت فرماید.

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی همچنین از سازمان­‌های بین‌المللی و حقوق بشری می‌خواهد که به مسئولیت خود در قبال مجازات این جنایتکاران و حامیان آنهااز جمله صادر کنندگان فتواهای تکفیری و تحریک‌­آمیز که چهره درخشان دین اسلام را تخریب می کنند عمل کرده و تدابیر لازم را برای جلوگیری از تکرار چنین جنایات بی شرمان‌ه­ای اتخاذ کنند.

از خداوند بلندمرتبه می‌خواهیم که به علمای مجاهد و همه مصلحانی که برای نشر فرهنگ تقریب و میان­روی و نابودی افراطی­گری و تکفیر تلاش می­‌کنند، برکت عطا فرماید، چراکه این نفرت و تکفیر تخریب‌کننده هویت مسلمانان و نابودگر وحدت ملت صلح دوست سوریه خواهد بود.

   محسن اراکی

 دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

انتهای پیام/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *