خیابان ولیعصر (عج) ثبت جهانی می‌شود/ آغاز کاشت ۱۱۰۰ درخت چنار در بلندترین خیابان خاورمیانه

کاظمی /خیابان ولیعصر ثبت جهانی می‌شود/ کاشت ۱۱۰۰ درخت چنار در خیابان ولیعصر توسط شهردار تهران آغاز شدبه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، پیروز حناچی شهردار تهران در آئین کاشت ۱۱۰۰ اصله درخت چنار در تقاطع خیابان ولیعصر (عج) و بهشتی که امروز (جمعه ۳ اسفند ماه) برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از آنجایی که قطع درخت طبق فرمایشات پیامبر (ص) مشابه قتل انسان است، ما تلاش می‌کنیم که به توسعه فضای سبز عمل کنیم.

وی با بیان اینکه این پروژه احیای چنار‌های خیابان ولیعصر (عج) است، افزود: خیابان ولیعصر (عج) از خیابان‌های نادر در جهان است و ما هم به میراث فرهنگی درخواست ثبت جهانی آن را ارائه داده‌ایم.

شهردار تهران با بیان اینکه تعداد درختان خیابان ولیعصر (عج) در گذشته ۱۸ هزار اصله بود و اکنون به ۱۵ هزار اصله درخت رسیده است، تصریح کرد: ۷۴۰ درخت چنار در خیابان ولیعصر (عج) در سال گذشته احیا شدند که به غیر از ۱۶ اصله، همه آن‌ها تا امروز در سلامت کامل به سر می‌برند‌.

حناچی گفت: امسال هم از پارک وی تا راه آهن، ۱۱ هزار اصله درخت غرس می‌شود.

وی با بیان اینکه ۳ باغ توسط شهرداری و ۲ باغ هم با همکاری بنیاد مستضعفان از محل وجوهاتی که به سبب قطع درخت از مردم گرفته می‌شود، خریداری کرده‌اند، گفت: درختان تأثیر مهمی در پاکیزگی هوا دارند و آمار‌ها نشان می‌دهد آلودگی هوا ۲۰ درصد کاهش یافته است.


بیشتر بخوانید: دریافت نهال رایگان تنها با یک تماس تلفنی


شهردار تهران با بیان اینکه درختان چناری که امروز کاشته شده ۱۶ ساله هستند و نهال نیستند، تصریح کرد: نگهداشت این درختان برای ما بسیار با اهمیت است.

حناچی در خصوص کمربند سبز تهران گفت: این طرح در ۱۲۵۰ هکتار در دامنه جنوبی البرز کلنگ خورده و ۸۰۰ هزار درخت در آن کاشته می‌شود.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *