خلاصه گزارش اهم عملکرد هیات مدیره مرکزی شهرک اکباتان

خلاصه گزارش اهم عملکرد هیات مدیره مرکزی شهرک اکباتان که در روز جمعه مورخ ۸ شهریور ماه سال ۱۳۹۸ در مجمع عمومی عادی قرائت و تقدیم هیات رئیسه محترم مجمع گردید.

۱_ بمنظور تعیین تکلیف پروژه های نیمه تمام‌ و اعتراض به ساخت و سازهای بدون برنامه سازمان‌ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی در شهرک اکباتان، با معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران جلسات متعددی برگزار گردید و خوشبختانه شهرداری تهران هم متقاعد گردید و بطور مکتوب اعلام نمود که بسیاری از پروژه های انجام شده فاقد مطالعات کارشناسی بوده و اجرای آنها باعث شده است، آرامش و سکونت در شهرک اکباتان که از ویژگی های یک شهرک استاندار می باشد، بهم بخورد و تلاش خواهد نمود که تصمیمات صورت گرفته مورد تجدید نظر قرار گیرد و ساخت و سازهای مخل آرامش، امنیت که باعث ایجاد ازدحام و افزایش بار ترافیکی شده است، اصلاح گردد.
بدین منظور آقای مهندس گلپایگانی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران دستور داد که از طریق انجام طرح RFP و ایجاد نقشه اطلاعاتی، پروژه های انجام شده و نیمه تمام شهرک اکباتان تهیه گردد و جهت تصمیم گیری نهایی به شهردار تهران تقدیم شود.
بدین منظور طرح اولیه با همکاری شهرداری منطقه ۵ ارائه گردید و از طریق بکارگیری مشاور بخش خصوصی نسبت به انجام طرح RFP اقدام خواهد شد و لازم است هیات مدیره مرکزی جدید شهرک اکباتان نتایج آن را دنبال نمایند.
مهمترین پروژه هایی که در این خصوص مورد بررسی مجدد قرار خواهد گرفت شامل، مجتمع مگامال و طرحهای آتی آن، پروژه ساخت محل تعمیر قطارهای مترو، بیمارستان صارم، پردیس دانشگاه شهید بهشتی، واحد های تجاری دور میدان بسیج، بازار میوه و تره بار، گود پشت بیمارستان صارم، سازه دارالقرآن، مشکلات ترافیکی و کمبود پارکینگ عمومی و تعیین تکلیف اسناد مالکیت ۷ بلوک در شهرک اکباتان و…
خوشبختانه از طریق تعیین تیم سه نفره ویژه از نمایندگان اداره حقوقی و شهرسازی منطقه ۵ و نمایندگان خانه گستر یکم مقرر شد اسناد واحد های فاقد سند ۷ بلوک شهرک اکباتان صادر گردد.
۲_ در خصوص ۲۲ حلقه چاه بلوکهای شهرک اکباتان، مرکز بهداشت شمال غرب تهران و سازمان آب شهر تهران از طریق شکایت به دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۱۹ به دلیل آلودگی و تداخل آب چاه ها در آب شرب بلوکها، خواهان پلمپ و واگذاری چاهها به شهرداری منطقه ۵ شدند.
در این خصوص هیات مدیره مرکزی توانست با همت و یکپارچگی هیات مدیره و مدیران عامل بلوکها، بحث واگذاری چاهها به سازمان آب و شهرداری را منتفی نموده و چاهها را محفوظ نگهدارد.
۳_ در خصوص استفاده از پسآب فاضلاب شهرک اکباتان با مجری پسآب فاضلاب استان تهران جلسات متعددی برگزار گردید و مقرر شد هر متر مکعب پسآب به بهای ۲۵۰ تومان محاسبه گردد و هزینه اجرای شبکه و لوله گذاری به عهده سازمان آب گذاشته شد و مقرر شد بابت هر مقدار استفاده از پسآب از دبی آب چاهها کسر گردد.
در ادامه مذاکرات مشخص شد پسآب مورد استفاده جهت آبیاری فضای سبز بگفته مسئولان مربوطه می تواند آلودگی پوستی بخصوص برای کودکان داشته باشد و علاوه بر آن کاهش دبی مصرفی چاهها می تواند در آینده به زیان شهرک اکباتان تمام شود.
با شکایت سازمان آب و مرکز بهداشت شمال غرب و ورود مراجع قضایی جهت تملک چاههای بلوکها، ادامه مذاکرات به تعویق افتاد.
۴_ هیات مدیره مرکزی در طول دوره نسبت به اصلاح اساسنامه اقدام نمود و نسخه پیشنهادی جهت مطالعه و ارائه نقطه نظرات به بلوکها ارائه گردید.
با توجه به ماده ۱۶ اساسنامه به هیات رئیسه مجمع عمومی پیشنهاد گردید که پس از انتخاب اعضای جدید هیات مدیره مرکزی ، نسبت به تشکیل مجمع فوق العاده ظرف دو ماه آینده جهت تصویب اساسنامه اصلاحی اقدام نماید.
۵_ در طول این دوره بیش از ۵۰۰ نامه صادره و وارده بین هیات مدیره مرکزی و سازمان‌ها و نهادهای دولتی، مجتمع های قضایی، شهرداری ها و هیات مدیره بلوکهای شهرک اکباتان، مکاتبه انجام گردید.
هیات مدیره مرکزی تلاش نمود که در حد اختیارات خود درخواست‌های مربوطه را به مرحله اجرایی و نهایی برساند.
برخی از خواسته ها مانند تعیین تکلیف پروژه‌های بزرگ در سطح شهرک که زمان بر می باشد نیاز به ادامه پی گیری دارد و برخی از درخواست‌ها از سوی این نهاد با بلوکها مانند تشکیل بانک اطلاعات پرسنل احتیاج به همکاری و اهتمام هیات مدیره بلوک های شهرک اکباتان دارد.
باتشکر

حسین کرد
رئیس هیات مدیره مرکزی شهرک اکباتان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *