خدمات بهداد ناجا برای درمان بیماران کرونایی

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

خدمات بهداد ناجا به مردم و بیماران کرونایی

سردار محمدرضا حسینی معاون بهداشت، امداد و درمان ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در رابطه با تمهیدات بهداد ناجا برای خدمات رسانی به مردم و بیماران کرونایی اظهار کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در اسفندماه، قرارگاه مبارزه با کرونا با شعار “مالک دست‌های خود باشیم” در ناجا شروع به کار کرد.

وی تصریح کرد: در این مدت، در چهار بخش آموزشی، پیشگیرانه، پشتیبانی و درمانی فعالیت کردیم و بالغ بر ۱۵۰ مکاتبه در سراسر کشور داشتیم.

معاون بهداشت، امداد و درمان ناجا  با اشاره به اهدای ۷۰۰ تخت خواب به منظور مبارزه با کرونا و کمک به دولت گفت: بالغ بر ۴۰ هزار نفر در مراکز درمانی ما مورد پذیرش قرار گرفته اند که از این تعداد، درمان اولیه نزدیک به ۳۲ هزار نفر انجام شد و آن‌ها مرخص شدند.

حسینی ادامه داد: برای ۸ هزار نفر دیگر اقدامات پاراکلینیکی صورت گرفت که ۴۵۰۰ نفر آن‌ها ترخیص شدند و ۳۵۰۰ نفر دیگر نیز در بیمارستان‌های نیروی انتظامی بستری و تحت درمان قرار گرفتند.

وی افزود: افتخار داریم که در مراکز درمانی بهداد ناجا، کمتر از دو درصد مرگ و میر ناشی از کرونا را داشتیم و بالغ بر ۹۸ درصد بیماران ترخیص شده‌اند که در حال حاضر هم، در کل کشور تنها نزدیک به ۶۰ نفر بیمار کرونایی بستری شده داریم.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *