خارج شدن ۱۰ هزار شغل پر سر و صدا و آلاینده از سطح شهر تهران

یزدانی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

بهنام یزدانی، معاون هماهنگی و امور مناطق شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهری در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: بر اساس بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری، هر شغلی که آلایندگی و سر و صدا برای شهروندان ایجاد کند، مشمول انتقال به خارج از شهر می شود.

یزدانی با اشاره به اینکه ۳۳ رسته شغلی به خارج از شهر و شهرک های صنعتی منتقل شده اند، افزود: ۱۰ هزار شغل که در سطح شهر تهران باعث ایجاد مزاحمت و آلایندگی شدند، با دادن یک واحد در شهرک های صنعتی به افراد شاغل با قیمت ارزان، جابجا شدند.

وی تصریح کرد: منطقه ۱۵، ۱۸ و ۱۹ بیشترین مناطقی بودند که این مشاغل در آنجا قرار داشتند. در منطقه ۱۸ و ۱۹، صنایع ریخته گری و کوره پزی وجود داشت و همچنین در منطقه ۱۵، اوراقچی ها، بیشترین افرادی بودند که در این منطقه مشغول به کار بودند.

معاون هماهنگی و امور مناطق شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهری با تاکید بر اینکه ۸۰ درصد این مشاغل به خارج از منتقل داده شده اند، اظهار کرد: ۲۰ درصد دیگر باقی مانده اند که به صورت زیرزمینی مشغول به فعالیت هستند.

یزدانی با بیان اینکه این افراد هم مالک مغازه قبلی خود هستند و هم با قیمت ارزان صاحب ملک جدید شده اند، افزود: این افراد در شهرک ثامن الحجج در منطقه ۲۰ مشغول به کار هستند.

انتهای پیام/

انتقال ۱۰ هزار شغل آلاینده  به خارج از تهران

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *