حفظ منزلت گردشگران ایرانی بویژه بانوان از الزامات توسعه صنعت گردشگری ایران با سایر کشورهاست

به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛در این دیدار نخست وزیر گرجستان ضمن با اهمیت خواندن دیدار سفر وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به گرجستان افزود: فرهنگ غنی ایران در گرجستان نفوذ عمیقی دارد و مردم به دیده احترام به ایران می نگرند. وی بر عزم دولت گرجستان بر توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

در ادامه وزیر امور خارجه کشورمان به زمینه های همکاری بین دو کشور اشاره کرد و گفت: آمادگی داریم در زمینه های بانکی، کشاورزی ، آب، ساخت و ساز، تکنولوژی و توسعه گردشگری همکاری های دو جانبه را تقویت  نمائیم. 

 ظریف رعایت احترام گردشگران ایرانی و حفظ شان و منزلت آنان بویژه بانوان مسلمان و ایرانی را از الزامات توسعه صنعت گردشگری ایران با سایر کشورها عنوان کرد. 

نخست وزیر گرجستان با اشاره به سفر هفته آینده خود به ایران گفت: آمادگی داریم در تمام زمینه های که طرح نمودید با جمهوری اسلامی ایران همکاری نمایم.

وی با اشاره به اینکه بدون همکاری های بانکی قادر نیستیم مناسبات اقتصادی خود را ارتقاء دهیم، بر لزوم  عادی سازی همکاری های بانکی دو کشور تاکید کرد. ایشان زمینه های دیگری مانند همکاری در خصوص انرژی خورشید را مورد تاکید قرار داد.

نخست وزیر گرجستان با ابراز تعجب از شنیدن موضوع عدم رعایت شئونات زنان مسلمان گفت: دستور خواهم داد این موضوع سریعا مورد بررسی و تحقیق قرار گیرد.

نخست وزیر در ادامه گفت: نمی توانم تصور کنم به زنان مسلمان در خاک گرجستان توهین شود.

انتهای پیام/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *