حفظ زیستگاه یوز ایرانی اولین اولویت سازمان محیط زیست است

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، نشست برخط معاون طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست با استا‌ن‌های یوزخیز به مناسبت روز ملی یوز برگزار شد.

کیومرث کلانتری معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست در این نشست با بیان اینکه یوز ایرانی، گونه‌ای پرچم هست، گفت: تمام هم و غم سازمان بر این است که یوز ایرانی را از خطر انقراض نجات دهد و برای اینکه این گونه به سرنوشت دو گربه سان دیگر یعنی شیر ایرانی و ببر مازندران دچار نشود، از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

کلانتری در ویدئوکنفرانس با مدیران کل استان‌های یوزخیز، انتقال موفقیت آمیز سه قلاده یوز از اسارت به زیستگاه طبیعی را از دستاورد‌های این معاونت دانست و اظهار داشت: مشاهده چهار خانواده یوز در پارک ملی توران خبر خوشی برای مردم و دوستداران محیط زیست است که نشان از درستی راهبرد توجه به زیستگاه است.

وی با اشاره به تلاش‌های بین المللی سازمان حفاظت محیط زیست برای حفظ یوز، گفت: سازمان حفاظت محیط زیست در این خصوص با برنامه عمران ملل متحد «UNDP» مذاکرات و رایزنی داشته است. همچنین به زودی پروژه‌ای بین المللی با طرف ایتالیایی شروع خواهد شد و منتظر پاسخ ایتالیایی‌ها هستیم.

کلانتری در پایان از درخواست صندوق ملی محیط زیست برای حمایت از یوز ایرانی خبر داد.

در ادامه این جلسه که مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست نیز در آن حضور داشت، مدیران کل استان‌های سمنان، کرمان، یزد، اصفهان، خراسان‌های شمالی، رضوی، و جنوبی، ضمن گرامی داشتن روز ملی یوز، به صورت ویدئو کنفرانس، دستاورد‌های استان خود را در خصوص یوز ایرانی بیان و مشکلات محلی را در این زمینه با معاون سازمان مطرح کردند.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *