جهان اسلام در برابر اهانت رئیس جمهور فرانسه خواهد ایستاد

ولایتی در آیین ملی نکوداشت سالگرد شهادت آیت الله قاضی طباطبایی:

جهان اسلام در برابر اهانت رئیس جمهور فرانسه خواهد ایستادبه گزارش حوزه  احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، علی اکبر ولایتی، رئیس هیئت موسس و هیئت امناء دانشگاه آزاد اسلامی به صورت مجازی در مراسم نکوداشت سالگرد شهادت آیت الله قاضی طباطبایی حضور یافت.

در این مراسم که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز و با سخنرانی نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی آغاز شد، ولایتی با توجه به نقش و اهمیت این استان در مقابله با تهدید‌های خارجی گفت: ایرانی‌ها برای مردم آذربایجان جایگاه ویژه‌ای قائل هستند به خاطر اینکه برای احیای ایران و تثبیت مذهب تشیع در این کشور افتخار به وجود آوردند و سلسله صفویه نقش بسیار مهمی در باز تعریف ایران و تثبیت مرز‌های کشور داشته است.

وی افزود: در طول تاریخ بسیار مهم کشورمان، مردم آذربایجان بدون تردید نقش ارزشمندی داشتند و در حقیقت سلسله صفویه از اردبیل و تبریز شروع شد و سراسر ایران را فرا گرفت، بنابراین از این نظر به آذربایجانی‌ها مدیون هستیم.

ولایتی تأکید کرد: هیچ بخشی از ایران به اندازه آذربایجان در معرض آسیب همسایگان نبود و در این سال‌ها و قرن‌های متوالی آذربایجانی‌ها از هویت ایرانی چه در زمان حمله رومی‌ها، چه در زمان عثمانی و چه در زمان تجاوز روس‌ها به شمال ایران مردانه دفاع کردند.

 رئیس هیئت موسس و هیئت امناء دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در انقلاب‌های مشروطه و انقلاب اسلامی ایران مردم آذربایجان پرچم دار بودند و در این بین علمای بزرگ آذربایجان نقش بسیار مهمی ایفا کردند که ایشان قطعا از فق‌های بزرگ شیعه دوازده امامی بوده است، ملا احمد اردبیلی، قاضی طباطبایی و مرحوم سید محمد علی قاضی طباطبایی علمای بزرگ آذربایجان بودند که نقش بسیار مهمی در تبیین تشیع ایفا کردند و امروز جمهوری اسلامی ایران اگر پرچمدار اسلام و شیعه در جهان اسلام است همه علمای سنی و شیعه اقرار دارند که پشتوانه اسلام در جهان اسلام جمهوری اسلامی است و با پایه گذاری این نهضت بزرگ توسط امام خمینی (ره) و ادامه آن توسط سلف صالح ایشان حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای مستحکم ایستاده است.

وی گفت: بزرگانی مانند آیت الله سید علی محمد قاضی طباطبایی در پیشتازی آذربایجان در انقلاب اسلامی ایران نقش بسیار مهمی داشتند و نقش حاج محمد حسین کاشف الغطاء بسیار مهم بود و نکته مهم اینکه ایشان تنها مرجع در بین شیعیان در بین اهل تسنن و شیعه بودند که در زمان اشغال سرزمین فلسطین توسط صهیونیست‌ها اعلام جهاد کردند.

ولایتی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: امروز مشاهده می‌کنیم که مردم آذربایجان در همه عرصه‌ها آماده هستند چه در دفاع مقدس و حالا هم که ایران به عنوان رکن اساسی مجموعه مقاومت است باز در منطقه مردم اذربایجان نقش بسیار مهمی دارند.

وی همچنین به موضوع قفقاز جنوبی اشاره و گفت: امیدواریم هرچه زود‌تر آنچه که فتنه گران بین المللی در منطقه قفقاز جنوبی ایجاد کردند و موجب شهادت بسیاری از مردم جمهوری آذربایجان هم شدند و می‌خواهند این کانون بسیار مهم و حساس بین الملللی را به مرکزی برای ایجاد مشکل در شمال ایران تبدیل کنند رفع شود و اصول سیاست جمهوری اسلامی ایران هم مشخص است و راه آن جنگ و درگیری نیست بلکه باید از طریق دیپلماتیک و سیاسی این مشکل حل بشود و کشور‌های منطقه باید به آذربایجان و ارمنستان کمک کنند تا صلح و ثبات برگردانده شود.

ولایتی با اشاره به وقایع اتفاق افتاده در فرانسه هم تاکید کرد: در مورد رییس جمهور فرانسه هم نشانه سقوط دیپلماسی در این کشور است و او دنباله روی صهیونیست هاست که مورد نفرت جهان اسلام قرار گرفته و اگر این راه را ادامه بدهد بداند که فرانسه هر روز بیش از گذشته دچار مشکل در سیاست خارجی خود خواهد شد و جهان اسلام بی تردید موضع محکمی در برابر این اقدامات خواهد داشت.

 رئیس هیئت موسس و هیئت امناء دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: مکرون باید بداند که جهان اسلام و مسلمانان در مورد اظهار نظر‌ها و اهانت آنها به پیامبر اکرم (ص) می‌ایستد.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *