جناب آقای مهندس حبیبی سرپرست محترم امور منابع آب تهران و پردیس

جناب آقای مهندس حبیبی
سرپرست محترم امور منابع آب تهران و پردیس


باسلام احتراما بازگشت به نامه شماره ۹۸/۶۲۲۳/۴۴۱ص مورخ ۹۸/۱۰/۲۴ شرکت آب منطقه ای تهران در خصوص بدهی بهای آب و خدمات ۱۹ حلقه چاه آب بلوکهای شهرک اکباتان، باستحضار می رساند‌؛ آب چاه مصرفی صرفا جهت آبیاری فضای سبز مشاعات بلوکها استفاده می شود و با عنایت به اینکه نگهداری و آبیاری فضای سبز در سایر محلات شهر تهران بعهده شهرداری می باشد و بابت آن از شهروندان هزینه ای بطور مستقیم دریافت نمی شود؛ انتظار هست حق النظاره مربوطه با ملاحظات ویژه و تخفیفات حداکثری در نظر گرفته شود.
ساکنین شهرک اکباتان به ضرورت حفظ و نگهداری فضای سبز و اهمیت آن در شرایط کنونی که محیط زیست در شرایط نامطلوب قرار گرفته است، واقف می باشند؛ بطوریکه در طول بیش از چهل سال که از عمر شهرک اکباتان می گذرد با تخصیص بودجه شخصی، چندین هکتار فضای سبز را آباد و زنده نگه داشته اند.
در این راستا انتظار هست نهادها و سازمان‌های دولتی که شهروندان را به حفظ محیط زیست تشویق می کنند، عملا نسبت به حمایت از طلایه داران و عاملان آبادانی و سرسبزی در غرب شهر تهران اهتمام ورزند و همشهرکیان شهرک اکباتان را بعنوان الگو به شهروندان شهر تهران معرفی نمایند.
علاوه بر آن انتظار است به خواسته های به حق بالغ بر پنجاه هزار نفر ساکنین ۳۳ بلوک شهرک اکباتان که در ۱۵۶۷۵ واحد مسکونی مستقر می باشند، عنایت ویژه صورت پذیرد.
۱_ نصب کنتور جهت مشخص شدن میزان برداشت از آب چاه در آبیاری فضای سبز شهرک اکباتان.
در این خصوص لازم به ذکر است که با وجود عدم کنترل و نداشتن اهرم های تشویقی جهت صرفه جویی در مصرف آب چاه، بلوکهای شهرک اکباتان جهت استفاده حداقلی در مصرف آب چاه، نسبت به ایجاد شبکه آبیاری قطره ای اقدام نموده تا از بستر آب‌های زیر زمینی کمترین استفاده بعمل آید.
لذا برای ارج نهادن به همکاری بعمل آمده با مدیریت کنترل آب شهر تهران، انتظار نصب کنتور، حداقل درخواستی است که از شرکت آب منطقه ای تهران وجود داشته و دارد.
۲_ انباشت بدهی حق النظاره برخی از بلوک‌ها بدلیل بالا بودن دبی محاسبه شده، عدم نصب کنتور و استفاده صرف آب چاه در آبیاری فضای سبز شهرک اکباتان می باشد و
همانطور که مستحضر هستید اختصاص آب چاه صرفا در آبیاری فضای سبز مشاعات بلوکها مورد تایید مراجع قضایی و مرکز بهداشت شمال غرب تهران در سال گذشته، صحت این ادعا می باشد.
لذا انتظار هست نسبت به بخشودگی بخشی از بدهی معوقه و تسهیل در برقراری اقساط بلند مدت جهت پرداخت باقیمانده بدهی در نظر گرفته شود.
با عنایت به عملکرد مثبت ساکنین شهرک اکباتان در حفظ و نگهداری فضای سبز، خواهشمند است خواسته های مذکور بطور ویژه مورد عنایت قرار گیرد و پیشاپیش از توجه آن مقام محترم کمال امنتان و سپاسگزاری را داریم.
باتشکر


حسین کرد
رئیس هیات مدیره مرکزی شهرک اکباتان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *