جناب آقای دلفانی بازپرس محترم شعبه نهم دادسرای ناحیه ۱۹ تهران

جناب آقای دلفانی
بازپرس محترم شعبه نهم دادسرای ناحیه ۱۹ تهران

باسلام احتراما عطف به نامه صادره آن شعبه محترم به شماره پرونده ۹۷۱۰۱۱۲۱۲۱۱۸۰۱۹۴۶ مورخ ۹۷/۱۲/۲۰ در خصوص گزارش مرکز بهداشت شمال غرب تهران در مورد آلودگی چاههای آب شهرک اکباتان موارد ذیل را باستحضار می رساند.
۱_ طبق اسناد پیوست مجوز های بهره‌برداری از ۲۲ حلقه آب چاه در شهرک اکباتان در سالهای گذشته از سوی سازمان آب منطقه ای تهران صادر گردیده است و براساس آن، آب چاههای مذکور صرفا جهت آبیاری فضای سبز شهرک اکباتان استفاده می گردد و استفاده غیر از آبیاری فضای سبز بشدت تکذیب می شود.
۲_ مرکز بهداشت شمال غرب تهران اعلام نموده است که آب‌ چاههای شهرک اکباتان بهداشتی نبوده و آلوده می باشد و همه بلوکها را به استفاده غیر مجاز از آب چاه ها در مصارف شرب متهم کرده است.
باستحضار آن مقام محترم می رساند همانطور که ذکر شد، آب چاهها صرفا جهت آبیاری دهها هکتار فضای سبز شهرک اکباتان مصرف می شود و به ادعای مسئولین محترم مرکز بهداشت شمال غرب تهران اعتراض داریم.
تقاضا می شود نمایندگان مورد وثوق دستگاه قضایی و مرکز بهداشت شمال غرب تهران و سازمان آب، بازدید مجددی از چاهها داشته باشند و تجهیزات انتقال آب را مورد بازبینی قرار دهند و چنانچه بلوکی در این زمینه تخلف نموده باشد، تابع رای دستگاه قضایی خواهد بود.
۳_ ظاهرا مقرر شده است شهرداری مسئولیت و مدیریت آبیاری فضای سبز بلوکها را برعهده بگیرد.
با عنایت به اینکه حدود ۱۰۰ باغبان در شهرک اکباتان مشغول خدمات رسانی می باشند و در طول سال علاوه بر هزینه نیروی انسانی، هزینه هرس، کوددهی، جمع آوری و حمل شاخه و برگ های بریده شده و همچنین هزینه نگهداری پمپ آب چاه، تابلو برق و خدمات لایروبی چاهها از سوی ساکنین بلوکها پرداخت می گردد، لطفا دستور فرمایید بررسی و اعلام نمایند که در صورت اخراج نیروی انسانی با تجربه، آیا شهرداری توانایی دارد، بدون تحمیل هزینه به ساکنین شهرک اکباتان و بدون دخل و تصرف در مشاعات اختصاصی بلوک‌ها، خدمات فضای سبز شهرک را حداقل مانند وضع فعلی تقبل نماید.
جهت استحضار عرض می کنیم که در گذشته هر گاه شهرداری خواسته در این زمینه ورود نماید بدلیل بار مالی سنگین از انجام خدمات مذکور خودداری نموده است.
۴_ باعنایت به فصل آبیاری و پلمپ شدن چاهها، احتمال دارد گیاهانی که ریشه سطحی دارند و همچنین نهال های کاشته شده، خشک شوند، لذا خواهشمند است در این خصوص عنایت ویژه داشته باشید.
در صورت خشک شدن صد هکتار فضای سبز شهرک اکباتان، تجربه نشان داده است که هر دستگاهی خود را بری از خطا قلمداد کرده و آنچه قابل برگشت نخواهد بود فضای سبز از دست رفته می باشد.
۵_ فضای سبز شهرک اکباتان ضمن کمک به پاکیزگی هوا و تولید اکسیژن، نقش موثری در مقابله با آلودگی هوا در غرب شهر تهران را بعهده دارد.
ایجاد و نگهداری فضای سبز موجود در طول چهل سال گذشته با پرداخت هزینه از بودجه تک تک همشهرکیان بوجود آمده است، انتظار هست دستگاههای اجرایی عنایت ویژه به این امر مهم داشته باشند ولی متاسفانه بجای تشویق هر روز محدودیت بیشتری را ایجاد می نمایند.
۶_ در پایان اعلام می دارد چشمان صد هزار ساکنین شریف شهرک اکباتان که اغلب از اقشار فرهنگی و فرهیخته جامعه می باشند به دستان پرتوان دستگاه قضایی دوخته شده است تا عدالت را در این زمینه معنا نماید.
رجای واثق داریم، دستگاه شریف قضایی که مهمترین نماد اراده نظام اسلامی برای احقاق حقوق مردم و اجرای عدالت در جامعه می باشد بدور از فشارهای بوجود آمده رای عادلانه و خداپسندانه صادر خواهد نمود.
با تشکر

حسین کرد
رئیس هیات مدیره مرکزی شهرک اکباتان

رونوشت: جناب آقای اسماعیلی معاونت محترم دادستان و سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۱۹ تهران جهت استحضار

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *