جزئیات متناسب سازی حقوق بازنشستگان/ در حد بضاعت تامین اجتماعی پرداختی‌ها صورت گرفته است

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از شهروندان با ارسال پیامک به بخش #تهران_ما باشگاه خبرنگاران جوان خواستار پیگیری متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و وجود نقص‌های مختلف در صدور احکام، شد.

در این باره ناهید حیدری مدیرکل امور مستمری‌های سازمان تامین اجتماعی گفت: پرداختی‌ها بر اساس قوانین و بضاعت ما صورت گرفته است.

وی گفت: آن‌ها که زیر ۳۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند و حداقلی بگیر هستند، قطعا مبالغ دریافتی شان کمتر خواهد بود. به عنوان مثال آن‌ها که ۲۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند حقوقشان به دومیلیون و ۴۱۶ هزار تومان و آن‌ها که ۲۵ سال سابقه دارند حقوقشان به دو میلیون و ۴۸۸ هزار تومان رسیده است.

همچنین محمد شریعتمداری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: به طور طبیعی در صدور احکام برخی از افراد نقص‌هایی وجود دارد که در طول زمان مرتفع می‌شوند و هیچکس نگران اجرای آن چه که در مصوبات هیأت امنای تأمین اجتماعی و هیأت وزیران برای اجرای همسان سازی آمده، نباشد.

وی بیان کرد: حق همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی به رسمیت شناخته و اجرا شده است.

همچنین ناهید حیدری مدیرکل امور مستمری‌های سازمان تامین اجتماعی درباره نحوه محاسبات انجام شده برای اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان، گفت: دوشاخص بیمه پردازی و مبلغ بیمه پردازی بسیار حائز اهمیت بودند که عوامل تعیین کننده در فرمول محاسبه ما لحاظ شدند.

وی با تاکید بر اینکه سعی کردیم بر اساس عدالت بیمه‌ای حرکت کنیم و هر بیمه شده متناسب با آورده خودش از این مزیت بهره‌مند شود، اظهار کرد: طبیعی است که در خروجی مبلغ متناسب سازی، هرکه سابقه بیشتر یا مبلغ بیمه پردازی اش بیشتر بوده سهم بیشتری از این مبلغ دریافت کرده است.

حیدری ادامه داد: متناسب سازی بر اساس جداول پایه پرداخت حق بیمه انجام شده و کف پرداختی ما ۱۵۰ هزار تومان بوده است.

مدیرکل امور مستمری‌های سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه در کنار بحث متناسب سازی افزایش کمک معیشت و کمک هزینه مسکن برای دومین بار در سال جاری افزایش یافت، گفت: این مبلغ ۱۹۰ هزار تومان بود که به همه بازنشستگان پرداخت شد.

البته لازم به ذکر است که طبق گفته های وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در حاشیه جلسه هیات دولت، قرار است مجدد در همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بازنگری انجام شود.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *