جانبازان ذخیره های ارزشمند دانشگاه دفاع مقدس و تاریخ جهاد هستند

جانبازان در زمره شهدای زنده سخت ترین آزمون تاریخی هستندبه گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ همزمان با فرارسیدن چهارم شعبان المعظم، فرخنده میلاد علمدار کربلای حسینی، حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز، سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پیام تبریکی تصریح کرد: حماسه آفرینانی که با صف آرایی سلحشورانه مقابل جبهه زر و زور و تزویر بین الملل و متجاوزین به ایران اسلامی در هشت سال دفاع مقدس قد برافراشتند، الگوی جاودان و الهام بخش نسل های امروز و فردای کشور هستند.

متن پیام سرلشکر باقری به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

فرارسیدن چهارم شعبان المعظم، سالروز ولادت پرچم‌دار غیرت و ادب، علمدار سپاه حسینی در کربلای معلی حضرت ابوالفضل العباس(ع)و روز جانباز را به محضر شریف رهبر حکیم و جانباز انقلاب اسلامی، حضرت امام خامنه ای عزیز( مدظله العالی)، جانبازان حماسه ساز و افتخار آفرین هشت سال دفاع مقدس و آحاد ملت قدرشناس و مجاهد پرور ایران اسلامی تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

بی شک اگر حماسه سترگ و عاشورایی ملت ایران و رزمندگان تربیت یافته در مکتب ولایت فقیه و انقلاب اسلامی به ویژه جانبازان عزیزو با کرامت در هشت سال دفاع مقدس نبود، چه بسا سرنوشت جنگ تحمیلی و تجاوز همه جانبه نظام سلطه و استکبار جهانی و ارتجاع منفور منطقه به گونه ای دیگر رقم می خورد و تاریخ معاصر از درخشش ایران و ایرانی و دستیابی به الگوی راستین حیات طیبه و فرهنگ مقاومت ،سلطه گریزی و سلطه ستیزی و چشیدن طعم گوارای امید و آزادی محروم می‌ماند.

این یک حقیقت ناب و درس آموز است که جانبازان عزیز در زمره شهدای زنده سخت ترین آزمون تاریخی دوره اخیر ملت ایران، در هر میدانی که ظهور وبروز یافته اند، نشان داده‌اند دارای ابتکار، قدرت، اراده و توان بیش از معمول تاثیرگذاری ،سازندگی و برازندگی هستند که دفاع مقدس و عرصه‌های پس از آن از جمله حوزه های مدیریتی و صحنه های علمی کشور یادآور آن است.

امروز جانبازان عزیز ذخیره های ارزشمند دانشگاه دفاع مقدس و تاریخ جهاد، مقاومت و شهادت طلبی نسل انقلاب هستند که وجود پر افتخار خود در جامعه برای علاقمندان عزت و عظمت آینده میهن اسلامی را عبرت‌آموز و هدایت گر قرار داده‌اند.

اینک رسالت خطیر و سنگین جانبازان گرانقدر، بر دوش جوانان غیرتمند این سرزمین در نقاط دوردست و جبهه های مقاومت اسلامی تداوم و تبلوری پرفروغ یافته است و مدافعان حرم زینبی را آیه های امنیت آفرین و آرامش بخش برای ملت ایران و بلکه ملت های منطقه، قرار داده است.

سیمای جانبازان عزیز، تصویر دوران ابتلاء بزرگ ملت ایران، یادآور جنایت های تلخ قدرت‌های استکباری و متجاوزین به کشور و مظهر عظمت ملت و امامی است که پرورش دهنده انسانهای تحول‌آفرین و تمدن ساز هستند.

در کمال تواضع، حضور با صلابت و قدرت ساز جانبازان سرافراز انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در صحنه را همچنان اقتضای سربلندی و پیش روندگی ایران عزیز و پژواک حقایق تاریخی، معرفتی، سیاسی و بین المللی کشور می‌دانیم و از خدای سبحان طلب می کنیم ما را قدرشناس حماسه صبر و شکیبایی شکوهمند همسران و فرزندان عزیزشان قرار دهد و آنان را نیز در زمره مجاهدان فی سبیل الله یاری و نصرت فرماید.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح

سرلشکر پاسدار محمد باقری

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *