تولید برانکارد و ویلچر ایزوله فشار منفی ویژه بیماران کرونایی

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار محمدرضا حسینی معاون بهداد ناجا ضمن قدردانی از همت و تلاش پزشکان و پرستاران مراکز درمانی ناجا که در این روز‌های سخت شیوع بیماری کرونا، فشار کاری زیادی را در خدمت به بیماران تحمل می‌کنند، اظهار داشت: در این راستا کارکنان سایر بخش‌ها نیز همه همت و تلاش خود را برای کم کردن فشار کار و سهولت خدمات رسانی به کارکنان و بیماران به کار می‌بندند.

وی ادامه داد: طراحی و تولید برانکارد و ویلچر ایزوله فشار منفی، نمونه‌ای از همت و ابتکار عمل همکاران عزیزم در بخش‌های بهداشت و دارو و تجهیزات پزشکی بیمارستان الغدیر ناجا در تبریز است که با هدف رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و سایر بیماری‌های حاد تنفسی در بین کارکنان، بیماران و مراجعان بیمارستان انجام شد.

معاون بهداد ناجا با اشاره به اینکه برانکارد و ویلچر ایزوله در حمل و نقل بیماران کرونایی در بخش‌های درمانی و اورژانس کاربرد دارد، خاطرنشان کرد: ویلچر ایزوله فشار منفی برای اولین بار طراحی و تولید شده و مشابه داخلی و خارجی ندارد و برانکارد ایزوله فشار منفی نیز با کمتر از یک دهم هزینه نمونه مشابه داخلی طراحی و ساخته شده است.

حسینی در ادامه تفاوت و امتیاز مهم این ویلچر و برانکارد ایزوله را قابلیت فیلتراسیون بالای فضای بسته داخل آن‌ها عنوان کرد و گفت: مکش هوای آلوده داخل ویلچر و برانکارد توسط دستگاه فیلتراسیون تعبیه شده در کاور سبب تصفیه مداوم هوای تنفسی بیمار در فضای بسته این برانکارد و ویلچر می‌شود.

معاون بهداد ناجا ایجاد فشار منفی (تصفیه هوای آلوده داخل کاور)، استقرار آسان بیمار، امکان ضدعفونی و گندزدایی و ممانعت از ایجاد مسیر آلوده در حد فاصل جابه جایی بیمار از اورژانس تا بخش ایزوله تنفسی و یا بخش‌های پاراکلینیک در موارد اجتناب ناپذیر مثل CT. Scan را از دیگر قابلیت‌ها و مزایای این ویلچر و تخت ایزوله برشمرد که تاثیر بالایی در پیشگیری از انتقال و شیوع بیماری در محیط داخلی بیمارستان خواهد داشت.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *