تهران مامن سرمایه دارها/ باید دسترسی آزاد به اطلاعات برای شهروندان ایجاد شود

عضو هیئت امنای امامزادگان عینعلی و زینعلی مطرح کرد؛

تهران مامن سرمایه دارها/ باید دسترسی آزاد به اطلاعات برای شهروندان ایجاد شودبه گزارش خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرلشگر رحیم صفوی از اعضای هیأت امنای امامزادگان عینعلی و زینعلی در مراسم اعطای جایزه طراحی محیطی مسیر ارتباط دره فرحزاد و امامزادگان عینی و زینعلی گفت: از شهرداری تهران و مهندسان جوانی که در طراحی پیروز شدند تشکر می‌کنم و من به عنوان کسی که تحصیلاتی خردی دارم با دیدن طراحی‌ها متوجه شدم مهندسان ما کار زیبایی کردند.

سرلشکر رحیم صفوی ادامه داد:مردم پونک سر قبر دو نوجوان به نام‌های عینعلی و زینعلی بقعه درست می‌کنند و ۸۰۰ سال از آن تاریخ می‌گذرد و زمانی که ما می‌رفتیم برای زیارت این بقعه به ما گفتند بیایید مسئولیت هیئت امنای ان را به عهده بگیرید.

عضو هیأت امنای امامزادگان عین‌علی و زینعلی (ع) تصریح کرد: یکی از اقدام‌های خوبی شهردار تهران طراحی این پل (پل ارتباطی رود دره فرحزاد به امامزاده) بود و اعتقاد من این است این امامزادگان قطب افراد نا امید و دردمندان و نیازمندان در منطقه پونک شود.

رحیم صفوی گفت: از شهردار تهران درخواست داریم تهران تا ۲۰ سال آینده به شهر خلاقی تبدیل و شاخص‌های فرهنگی اقتصادی اجتماعی و سیاسی در آن لحاظ شود.

او ادامه داد: مردم تهران موزائیکی از کشور ما هستند، زیرا بسباری از قومیت‌ها در تهران ساکن هستند.

عضو هیأت امنای امامزادگان عین‌علی و زینعلی اضافه کرد: مشارکت گروه‌های قومی باید تهران ساخته شود و باید بدانیم بدون مشارکت مردم این شهر ساخته نمی‌شود و ما باید تعلق خاطر را ایجاد کنیم و به اعتقاد من پول گرفتن از دولت غلط است، زیرا مردم باید پول بدهند و شهر را بسازند.

رحیم صفوی افزود: بیشترین نخبگان و مفاخر علمی در تهران هستند و این ظرفیت در داخل تهران در اختیار مدیریت شهری است و می‌توان این افراد را جذب مدیریت و توسعه شهر کرد.

او گفت: اگر شهرداری بتواند کاری کند که فعالیت های مردم با فناوری انجام شود گامی موثر در رشد اقتصادی برداشته است و باید گفت کسب و کار‌های ایمنی وابسته به مدیریت شهری باید ایجاد شود.

رحیم صفوی ادامه داد: باید قابلیت تحمل اجتماعی مسئولان در تهران بالا برود، زیرا تمام قوم‌ها و سرمایه دار‌ها در تهران حضور دارند و باید به حقوق شهروندان توجه کنیم و دسترسی آزاد به اطلاعات را برای شهروندان ایجاد کنیم.

وی افزود: شهردار تهران باید مناطق مختلف تهران را روی هم منطبق کند تا مشکلات تمام شهروندان به صورت متمرکز حل و برطرف شود.

عضو هیأت امنای امامزادگان عین‌علی و زینعلی تصریح کرد: ۳۸ مورد در ۴ دسته شاخص‌های سیاسی فرهنگی اقتصادی و اجتماعی در اختیار شهردار تهران قرار می‌دهم برای تفکر و در دستور کار قرار دهد.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *