تهران برای شهر شدن نیاز به شهردار غیرسیاسی دارد/ بعید است هاشمی شهردار شود

چمران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

تهران برای شهر شدن نیاز به شهردار غیرسیاسی دارد/ بعید است هاشمی شهردار شودرئیس سابق شورای شهر تهران گفت: در صورت انتخاب شهردار سیاسی، وضعیت شهر تهران به همین شکل کنونی پیش خواهد رفت.

مهدی چمران رئیس سابق شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به داغ شدن ماجرای خداحافظی افشانی از شهرداری تهران و احتمال شهردار شدن محسن هاشمی رفسنجانی و همچنین ملزومات موفقیت شهردار آینده اظهار کرد: شورای پنجم همواره به دنبال این است که یک شخصیت سیاسی را شهردار کند و این وضعیت به درد نمی‌خورد.

رئیس سابق شورای شهر تهران گفت: اگر شورای پنجم می‌خواهد کاری کند تا تهران شهر شود، باید از انتخاب شهردار سیاسی فاکتور بگیرد، در غیر این صورت اوضاع شهر به همین شکل باقی خواهد ماند، لذا باید اعضای شورا فردی را به عنوان شهردار انتخاب کنند که اهل کار، تحرک و تحول شهری باشد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا محسن هاشمی رفسنجانی بیشتر اهل کار و تحرک است یا رفتارهای سیاسی؟، گفت: وقتی محسن هاشمی رفسنجانی در مترو تهران بود، اهل کار و تحرک بود، اما اکنون که به شورا آمده بیشتر شخصیتی سیاسی است، چون ما تاکنون در شورا و شهرداری تحرک  خاصی ندیدیم، در حالی که فکر می‌کردیم همسو بودن آن‌ها با دولت یک امتیاز است.

وی افزود: یک شخصیت سیاسی باید رایزنی‌های جناحی را انجام دهد تا بتواند برای سازمان و  شهری که مسئول آن است، امتیاز بگیرد.

چمران با اشاره به دوره‌ای که خود رئیس شورای شهر تهران بود، گفت: اگر چه ما در آن دوره از لحاظ دیدگاه‌های سیاسی با دولت هماهنگی بالایی نداشتیم، اما مرتب رایزنی می‌کردیم و تا جایی که می‌توانستیم پول‌های  شهر را از دولت دریافت می‌کردیم.

رئیس سابق شورای شهر تهران تصریح کرد: گزارش‌ها از شورای پنجم حاکی از آن است که پرداخت سهم دولت به شهر محقق شده، اما از سوی دیگر مسئولان شهری می‌گویند که پول نداریم، پس اگر محقق شده پول هم باید داشته باشند.


بیشتر بخوانید: سکوت وزیر کشور نشانه بازنشسته نبودن افشانی است


وی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه آیا در صورت شهردار شدن محسن هاشمی رفسنجانی آمادگی دارید به عنوان عضو علی‌البدل وارد شورا شوید و فعالیت کنید؟، افزود: من به این موضوع فکر نکرده‌ام، زیرا شهردار شدن هاشمی از نظر من بعید است.

چمران با تأکید بر اینکه نمی‌خواهم ذهنم را به این مسئله درگیر کنم، گفت: علت این امر آن است که در حال حاضر تصویب FATF تمام وجود من را مشغول کرده است و به مسئله انتخاب شهردار نمی‌رسم.

انتهای پیام /

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *