تلاش دولت سوریه درجهت اتحاد میان تمام جریان های سیاسی

کارشناس مسائل منطقه در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

کارشناس مسائل منطقه گفت: حاکمیت سوریه سعی بر متحد کردن کشور برای حل و فصل اختلافات داخلی و ترمیم ساختار سیاسی دارد.


نشست سه جانبهحسین متفکر کارشناس مسائل بین الملل  در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره محورهای رایزنی سه جانبه روند آستانه در ژنو اظهار کرد: بحران از زمانی آغاز شد که آمریکایی ها به دنبال تصرف خاورمیانه بوده و برای رسیدن به  این هدف درصدد بودند استراتژی غرب به شرق را دنبال کنند، به این منظور ابتدا افغانستان را تصرف کرده و سپس پایگاه های خود را در کشورهای منطقه مستقر کردند.

او ادامه داد: شکست های پی درپی  ایالات متحده در عراق، افغانستان و پیگیری های مردم برای خروج نیروهای ایالات متحده  از کشورهای  منطقه منجر به این شد که آمریکا برای بازگشت به منطقه مجبور شد، بحرانی را درمرز رژیم صهیونیستی ایجاد کنند تا امنیت داخلی این رژیم  تامین شود. بنابراین آمریکا و انگلیس داعش را ایجاد و از آن پشتیبانی کردند تا مانع از پیشروی نیروهای مقاومت درمرز رژیم صهیونیستی شوند.

کارشناس مسائل  منطقه تصریح کرد:  آمریکا و متحدانش قصد داشتند در مدت کوتاهی حاکمیت سوریه را سرنگون و رئیس جمهور این کشور را از قدرت کنار بزنند همچنین تصمیم داشتند طرفداران ایالات متحده را  در این منطقه مسلط و اقدامات زیادی را علیه امنیت و ثبات این کشور همچنین منطقه انجام دهند.


بیشتر بخوانید:کشورهای غربی و آمریکا درصدد انتقال قدرت به متحدان خود در سوریه


متفکر با اشاره به اقدامات کشورهای منطقه در جهت از میان بردن گروه تروریستی داعش  اضافه کرد: دولت و ملت سوریه در نهایت با پشتیبانی ایران و حمایت های روسیه توانست در منطقه کمک های زیادی را به استمرار حاکمیت  در این کشور انجام دهد، که نتیجه آن بیرون راندن  داعش  از سوریه و عراق بود. این امر نشانگر آن است که غربی ها متوجه شدند  که  تغییر حکومت  در دمشق به راحتی امکان پذیر نیست و نمی توانند این  کشور را تجزیه و به نفع خود از آن بهره برداری کنند.

او با اشاره به  نقش بیانیه  روند آستانه در حل بحران سوریه گفت: خیانت هایی که اخیرا ایالات متحده  در رابطه با کردهای مناطق شمالی این کشور داشت و سعی دارد  این نکته را القا کند که هنوز هم در منطقه  نفوذ داشته و از قدرت تصمیم گیری برخوردار است. به نظر می رسد این بیانیه  می تواند نقش  مهمی در حل سوری _سوری و  تحولات  سیاسی آینده این کشور  ایفا کند.

کارشناس مسائل  منطقه در پایان خاطر نشان کرد: دولت سوریه به دنبال این است که حاکمیت خود بر تمامیت ارضی این کشور را حفظ کند و نیرو‌های معارضی که با دولت وارتش این کشور به مقابله نظامی بر نخواسته اند  را با خود متحد کند. در مجموعه سیستم حاکمیتی سوریه  به دنبال دادن نقش به معارضان است. همچنین گام های موثری را در رسیدن کشور به سمت اتحاد برداشته و  اختلافات داخلی را حل و فصل و ساختار سیاسی را ترمیم کند. بیانیه نقش اساسی را در تقویت تصویب مفادی از قانون اساسی خواهد داشت.

انتها ی پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *