تغییر نام دو معبر پایتخت به نام دو پزشک و یک پروفسور

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، امروز صورتجلسه‌های چهل و دومین، چهل و سومین و چهل و چهارمین جلسه کمیسیون نامگذاری و تغییر نام اماکن و معابر عمومی شهر تهران در صحن شورا بررسی شد و با رأی اعضای حاضر تغییرات نام معابر و اماکن تهران به تصویب رسید.

محمد جواد حق شناس عضو شورای شهر تهران درباره مصوبات چهل و دومین جلسه کمیسیون نامگذاری گفت: این جلسه در تاریخ ۱۲ آذر ماه سال ۹۸ برگزار شد و ما بعد از ۱۰ ماه معطلی مصوبات آن را بررسی می‌کنیم.

او از رئیس شورا درخواست کرد تا در یکی دو جلسه شورا، به این مسأله پرداخته شود.

به گفته حق‌شناس، این جلسه شش مصوبه داشت که یکی از آن‌ها نامگذاری کوچه نکویی به نام آتش‌نشان علی بهرامی بود. نامبرده از بازنشستگان سازمان آتش نشانی است که در سال ۹۴ حین مأموریت دچار سوختگی شد و در حال حاضر بر روی ویلچر نشست.

این مصوبه کمیسیون نامگذاری با ۱۳ رأی موافق به تصویب شورای شهر رسید.

حق‌شناس درباره مفاد صورتجلسه چهل و سوم کمیسیون نامگذاری عنوان کرد: تاریخ جلسه ۲۶ آذرماه بود و این جلسه حاوی ۱۱ پیشنهاد بود.

از آنجا که محمود میرلوحی عضو شورای شهر تصور کرده بود که قرار است نام کوچه آزادی در مصوبات شورای نامگذاری تغییر کند، اعضای شورای شهر به ۱۱ بند صورتجلسه چهل و سوم رأی دادند و ۱۰ اسم منتخب کمیسیون نامگذاری و تغییر نام معابر و اماکن عمومی شهر تهران با ۱۳ رأی موافق به تصویب رسید. بعد از سخنان میرلوحی و آشکار شدن خطای سهوی او، بند یازدهم پیشنهاد کمیسیون نامگذاری هم به رأی گذاشته شد و با ۱۳ رأی موافق این بند هم به تصوب رسید.

این عضو کمیسیون نامگذاری و تغییر نام معابر و اماکن عمومی شهر تهران درباره صورتجلسه ۴۴ این کمیسیون عنوان کرد: این صورتجلسه مربوط به دی ماه ۹۸ است. این جلسه هشت مصوبه داشته است که به ترتیب اعلام می‌شود.

او گفت: قرار است یک بلوار بی‌نام به نام پروفسور فضل الله رضا نامگذاری شود.

این عضو کمیسیون نامگذاری یادآور شد: همچنین قرار دو معبر به نام‌های دکتر فاضل و دکتر منوچهر دوانی که از چهره‌های شناخته شده پزشکی جنگ و جراحان شناخته شده ایران هستند، نامگذاری شوند.

او گفت: نام این دو پزشک به پیشنهاد دکتر زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بر روی معابر تهران قرار گرفت.

این صورتجلسه کمیسیون نامگذاری، با ۱۳ رأی موافق به تصویب شورای شهر رسید.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *