ترامپ با امضای تحریم‌ها دست خودش را برای ما رو کرد/نمی‌توانیم با کشوری مذاکره کنیم که از پای میز مذاکره در رفته است

صفاری‌نطنزی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: ترامپ با امضای فرمان بازگشت دور اول تحریم‌های ایران، نشان داد که هیچ صداقتی در اظهارات خود ندارند.


عینی/اتونشر//ترامپ با امضای تحریم‌ها دست خودش را برای ما رو کرد/نمی‌توانیم با کشوری مذاکره کنیم که از پای میز مذاکره در رفته استمرتضی صفاری‌نطنزی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به پیشنهاد رئیس جمهور آمریکا برای مذاکره بدون پیش شرط با ایران از یک سو و  امضای فرمان بازگشت دور نخست تحریم‌ها از سوی دیگر، اظهار کرد: از ابتدا مشخص بود که در پیشنهاد ترامپ صداقتی نیست، آنان قصد مذاکره با ایران را ندارند و صرفا می‌خواهند فضایی روانی علیه ایران ایجاد کنند که ما به ایران پیشنهاد مذاکره دادیم، اما آنان نپذیرفتند.

وی ادامه داد: ترامپ با امضای فرمان بازگشت دور اول تحریم‌های ایران، دست خود و دیگر مقامات آمریکا را بسیار زود برای همه روشن کرد و نشان داد که هیچ صداقتی در اظهارات خود ندارند.

 عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با تاکید بر اینکه ما نمی‌توانیم با کشوری مذاکره کنیم که از پای میز مذاکره در رفته است، متذکر شد:  ما با آمریکا در بحث برجام مذاکره کردیم و آنان متعهد شدند، اما زیر حرف خود زدند و مذاکره مجدد هم نتیجه‌ای جز این نخواهد داشت.

صفاری‌نطنزی با اشاره به اینکه آن‌ها باید نشان دهند که به وعده‌های خود پایبند هستند و حسن نیتشان را نشان دهند تا همه باور کنند که این بار در مذاکره جدی هستند، ادامه داد: با عهدشکنی‌هایی که مقامات آمریکا کرده اند، هر کشور دیگری هم به جای ایران باشد حاضر نیست که باری دیگر با این کشور مذاکره کند.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا نه تنها در قبال ایران بلکه در مقابل دیگر کشور‌ها هم نشان داده که به عهد خود پایبند نیست و از بسیاری از معاهدات خارج شده است.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *