تحویل ۱۲ فروند پهپاد مهاجر و ۶ فروند بالگرد به نیروی انتظامی

امیر حاتمی در مراسم هفته نیروی انتظامی خبرداد؛

تحویل‌دهی انواع پهپاد و بالگرد، تجهیزات انتظامی شهری و مرزبانی به ناجابه گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، همزمان با هفته نیروی انتظامی امیر سرتیپ امیر حاتمی با حضور در سازمان صنایع هوائی وزارت دفاع، ۱۲ فروند پهپاد ارتقاء یافته مهاجر و صادق، ۶ فروند بالگرد‌های ساخته شده و  انواعی از تجهیزات انتظامی و ارتباطی  پیشرفته  شهری و مرزبانی را به فرمانده نیروی انتظامی تحویل داد.

امیر حاتمی در این مراسم با تبریک  هفته نیروی انتظامی و ارج نهادن به عزت، اقتدار و کارآمدی ناجا و پاسداشت ایثارگری و جان فشانی شهدای سرافراز نیروی انتظامی طی سخنانی اظهار داشت: وزارت دفاع همواره آماده تعامل و هم‌افزایی جدی با نیروی انتظامی برای تجهیز این سازمان به بهترین محصولات دفاعی و انتظامی بوده و به حول قوه الهی و با هدایت و فرماندهی حکیمانه فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای عزیز (مدظله العالی) و حمایت‌های دولت خدمتگزار متخصصان و دانشمندان متعهد و انقلابی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با خودکفائی و تکیه بر دانش بومی، با وجود همه تحریم ها، توانستنند با استفاده از توانایی‌ها و ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان، محصولات دفاعی قابل استفاده  نیروی انتظامی پرصلابت را براساس نیاز این سازمان بازطراحی، بهینه سازی و تحویل دهند که بحمدالله امروز شاهد تحویل دهی بخش کوچکی از این محصولات به ناجا هستیم.

وی در همین زمینه با اشاره به اینکه وزارت دفاع همواره در کنار نیروی مجاهد و انقلابی نیروی انتظامی در برقراری و توسعه امنیت ملی خواهد ایستاد، گفت:  امروز ظلم‌ستیزی، مبارزه با فساد و ناعدالتی، نیروی انتظامی را به‌عنوان نهادی کارآمد در مقابله با ناامنی و بی‌نظمی درآورده و موجب هراس و وحشت مجرمان، خلافکاران و متجاوزان به حقوق آحاد جامعه شده است و وزارت دفاع در پایداری امنیت ملی  همواره در کنار نیروی انتظامی خواهد ایستاد.

حاتمی افزود: خداوند متعال را شاکریم که در این مراسم که با حضور برادر عزیزم سردار اشتری در سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع برگزار شد ۱۲ فروند پهپاد مهاجر و صادق، ۶ فروند بالگرد ساخته شده و تجهیزات جدید ارتباطی پیشرفته انتظامی شهری و صحرایی که توسط دو سازمان صنایع دفاع و صنایع الکترونیک ساخته شده است به عزیزان نیروی انتظامی تقدیم می‌شود تا بتوانند در حفظ و ارتقای امنیت و مقابله با پدیده‌های ناامن ساز و عناصر تهدید کننده نظم و امنیت اجتماعی در کشور در تراز یکی از سازمان‌های موفق پلیسی در منطقه  نقش آفرینی کنند.

وزیر دفاع در ادامه سحنان خود در خصوص پهپاد‌های «مهاجر و صادق» گفت: ارتقاء و بهینه سازی پهپاد مهاجر با مأموریت مراقبت و شناسایی از سال ۱۳۹۳ بر اساس نیازمندی نیروی انتظامی دردستور کار قرار گرفت و اکنون یک سری از  نمونه ارتقاء یافته آن تحویل ناجا می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به مشخصات کلی  این پرنده مداومت پروازی بالا، عدم وابستگی به باند پروازی، شعاع عملیاتی متناسب با نیاز‌های ناجا، شرایط فرود اضطراری با چتر، بهبود سامانه‌های اویونیکی و نقش بازدارندگی و مراقبت از تحرکات دشمن و مرزبانی را  ازویژگی‌های این پهپاد عنوان کرد.

حاتمی همچنین در تشریح  و معرفی پهپاد «صادق» که نمونه دیگر پهپاد ارتقاء یافته مهاجر است، گفت: این پرنده، قابلیت پرتاب از روی ریل، برخاست اتوماتیک، موتور بومی ایرانی با سیستم هدایت و کنترل نیمه خودکار و خودکار مبتنی بر اصل انعطاف پذیری و توسعه را دارا ست و متناسب با نیاز‌های مراقبت مرزی در خشکی، دریا و کنترل ترافیک جاده‌ای  نیروی انتظامی، به خوبی از عهده عملیات‌های مختلف در  محیط‌ها و شرایط مختلف بر خواهد آمد.

وی در توضیح بیشتر این دستاورد دفاعی تصریح کرد: این پهپاد قادر است انواع متنوعی از محموله‌های مراقبت، شناسایی را حمل کند و همچنین استفاده از این پهپاد امکان دیده بانی هوائی طولانی مدت با دقت بالا را فراهم کرده است.

حاتمی همچنین ارسال اطلاعات بهنگام در روز و شب به مراکز کنترل و فرماندهی و ایجاد اشراف گسترده اطلاعاتی  بر محیط عملیاتی را از دیگر ویژگی‌های این پهپاد عنوان کرد.

وزیر دفاع در توضیح ویژگی‌های پهپاد «صادق» افزود: برخاست و فرود خودکار با استفاده از زیر سامانه‌های هوشمند الکترواویو نیکی در طراحی و ساخت این پرنده مد نظر قرار گرفته است.

وزیر دفاع درادامه سخنان خود با اشاره به  توانمندی شرکت پن‌ها در عملیاتی نگه داشتن ناوگان بالگردی کشور  بخصوص ناوگان هوایی ناجا  افزود: این بالگرد‌ها با کاربری‌های مختلف از قبیل:، امداد و نجات، ترابری، شناسایی، تدارکات از راه هوا به ماموریت‌های نیروی انتظامی کمک می‌کنند.

حاتمی افزود: نصب دوربین‌های بسیار پیشرفته و دقیق بر روی این بالگرد‌ها به منظور قابلیت تجسس و تعقیب در شب از دیگر مشخصات و توانمندی‌های اضافه شده به بالگرد‌های هوا ناجا محسوب می‌شود.

وزیر دفاع و فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه این مراسم از خودرو‌های عملیاتی تاکتیکی ناجا  و  تجهیزات جدید انتظامی شهری و صحرایی از قبیل: سلاح انفرادی مصاف، انواعی از تجهیزات ضد گلوله و… که در سازمان صنایع دفاع و شبکه همکاران دفاعی طراحی و ساخته شده است و همچنین از تجهیزات ارتباطی پیشرفه پلیسی که در صنایع الکترونیک وزارت دفاع برای نیروی انتظامی آماده شده است بازدید به عمل آوردند.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *