تحقق اهداف بیانیه «گام دوم انقلاب» در گرو سپردن مسئولیت به جوانان است

۱۰/ویژه نوروز//برخی مسائل مدیریتی کشور را باید به نیرو‌های جوان‌تر محول کنیم/ حرکت موثری در بیانیه گام دوم انقلاب انجام نشده استداوود محمدی، رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،‌ درباره جوان‌گرایی که یکی از اهداف اصلی گام دوم انقلاب است، اظهار کرد: در گام دوم که مقام معظم رهبری دستور عمل لازم را صادر کردند،  نهاد‌های تصمیم‌گیر و نهاد‌های اجرایی باید اقدامات لازم را با برنامه‌ریزی مشخص  انجام دهند. به همین منظور باید کار‌ها تقسیم شود و هر نهادی مسئولیتش مشخص شود برای مثال قوه مقننه، مجریه و قضائیه باید برنامه عملی خود را اعلام کنند و بگویند برای گام دوم می‌خواهند چه اقداماتی انجام دهند.

او افزود: نهاد‌های تصمیم‌گیر کشور برای به کار‌گیری جوانان باید برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشند. در واقع برخی از  مسئولیت‌ها را می‌شود به سرعت به جوانان  واگذار کرد، اما در بعضی مسائل مدیریتی هم باید تغییراتی انجام شود و به سمت نیرو‌های جوان‌تر برویم. این موارد به  برنامه‌ریزی نیاز دارد.

نماینده قزوین، آبیک و البرز در مجلس دهم با تأکید بر اینکه نمی‌خواهم بگویم تاکنون کاری انجام نشده است، گفت: اقداماتی برای تحقق اهداف گام دوم انقلاب برداشته شده است، اما معتقدم حرکت‌های موثری صورت نگرفته است.

او افزود: اتفاقات اخیر در بحث تحریم‌ها و مسائل دیگر، بسیاری از مدیران ما را در تصمیم‌گیری دچار مشکل کرده است ، اما هیچ یک از مسائل نباید مانع شود که برنامه خود را اعلام نکنیم. معتقدم که همه قوا و نهاد‌ها باید برنامه اجرایی، راهبردی و راهکار‌های خود در جهت اجرای گام دوم را مرحله به مرحله اعلام کنند.

محمدی با بیان اینکه من نگران هستم که عمل به بیانیه گام دوم انقلاب جنبه شعاری پیدا کند و به فراموشی سپرده شود، تصریح کرد: باید در کنار  رسیدگی به اهداف بیانیه گام دوم انقلاب و برای  پیشرفت همه جانبه کشور به جوانان توجه ویژه‌ای شود.


بیشتر بخوانید: برای تحقق «رونق تولید ملی» چه کار‌هایی را باید انجام دهیم؟ 


انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *