تحریم اشخاص از سوی آمریکا اهمیتی برای کشور ندارد

...به گزارش خبرنگار گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه دربرنامه گفتگوی ویژه خبری امشب (چهارشنبه) که با موضوع بررسی ابعاد حقوقی رای سیاسی دادگاه آمریکایی علیه ایران و همچنین مسایل مرتبط با برجام  برگزار شد, اظهار کرد: اهمیت تحریم ها کمتر به اشخاص و بیشتر به واحدهای تجاری و صنعتی ربط دارد و این قسمت برای منافع ایران ضرر بیشتری دارد.

وی افزود:عمدتا آمریکایی‌ها بعد از اینکه از برجام خارج شدند مکانیزم تحریم‌های ثانویه را تا به صورت زنجیره‌ای شدیدتر می‌کنند برخی از تحریم‌های ثاتویه ببشترین ضربه و هدف گیری را برای منافع ما در نظر دارد و شامل بانکها و کمپانی‌هایی است که با ایران معامله می‌کنند.

لاریجانی تصریح کرد: تحریم اشخاص چندان اهمینی ندارد و در واقع تحریم واحدهای اقتصادی مهم است به عنوان مثال کمپانی زیمنس وقتی تهدید شد ترجیح می‌دهد تا منافع عمده خود را حفظ کند و کار اقتصادی خود را با ایران قطع و یا برای مدتی متوقف کند .

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه افزود:تحریم‌های آمریکا دو نقطه کلیدی را بیشتر از همه مورد هدف قرار خواهد داد، یکی مساله بانک‌ها و مسائل مالی و دیگری فروش نفت ایران است ،به عنوان مثال یا نفت را از ما نمی‌خرند و یا نقل و انتقال پول آن را برای ما دشوار می‌کنند.

در حال تکمیل…

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *