تجهیز ۱۴ مبادی خروجی تهران به تجهیزات تب‌سنج

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در جلسه اضطراری شورای ترافیک با اشاره به لزوم رعایت نکات بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا اظهار کرد: اجرای طرح کنترل‌های بهداشتی و تب سنجی در ۱۴ مبادی خروجی استان تهران به شکل جدی دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: بر مبنای بحث علمی و تخصصی در خانه ماندن بهترین تصمیم است که منجر به قطع چرخه انتقال ویروس می‌شود که همواره توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا و صدا و سیما مورد تأکید قرار گرفته و در این راستا باید تلاش کنیم تا اولویت اصلی همه افراد جامعه ماندن در منزل باشد.

استاندار تهران افزود: نیروی انتظامی با همکاری راهداری استان تهران نسبت به تأسیس و راه اندازی ایستگاه‌های لازم برای سنجش تب اقدام کنند و به لحاظ نکات ترافیکی و ایجاد نظم و انضباط اقدامات لازم را انجام دهند.

محسنی بندپی گفت: اقدامات به گونه‌ای باشد که سبب ترافیک در مبادی خروجی نشود، ضمن اینکه پیش بینی‌های لازم در مورد مراکز مراجعه افراد مشکوک به کرونا انجام شود تا در ایستگاه ایست و بازرسی از انتشار ویروس جلوگیری شود.

وی ادامه داد: در مورد ترمینال‌های چهارگانه تهران علاوه بر شهرداری تهران که اقدام به ضدعفونی مستمر این مکان‌ها دارند، اقدامات و تجهیزات لازم در راستای رعایت نکات بهداشتی و تب سنجی انجام شود.

استاندار تهران با بیان اینکه تأمین دستگاه‌های تب سنج توسط اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان تهران است، خاطرنشان کرد: تب سنجی توسط نیرو‌های آموزش دیده دانشگاه‌های علوم پزشکی انجام می‌شود که در صورت نیاز با اعلام زودهنگام از عوامل آموزش‌دیده هلال‌احمر و بسیج نیز برای این اقدام استفاده می‌شود.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *