تاکید بر تداوم ظرفیت‌های گسترده همکاری ایران و آذربایجان

به گزارش  حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، محمود واعظی در گفت‌وگوی تلفنی با «حکمت حاجی‌اف» مشاور سیاست خارجی رئیس جمهور آذربایجان با ابراز خرسندی از تلاش مسئولان و سفرای دو کشور در راستای گسترش روز افزون و همه جانبه روابط و همکاری‌های تهران- باکو و افزایش رایزنی‌ها و ارتباطات مسئولان و مقامات دو کشور در سال‌های اخیر در این مسیر، گفت: امروز که به واسطه شیوع کرونا در جهان، رفت و آمد‌ها و ملاقات‌های رسمی مستقیم کاهش یافته باید تلاش بیشتری برای توسعه مناسبات و همکاری‌ها در راستای منافع دو ملت داشته باشیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور روابط و همکاری‌های ایران و آذربایجان را نمونه‌ای مثبت برای مناسبات سازنده میان کشور‌های منطقه دانست و با اشاره به ضرورت ادامه مقتدرانه این مسیر از سوی دو کشور، افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره به عنوان کشوری دوست و همسایه در کنار دولت و ملت جمهوری آذربایجان بوده و نسبت به توسعه روابط با این کشور اهمیت قائل است.


بیشتر بخوانید


واعظی با اشاره به ضروت استفاده از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های گسترده همکاری موجود در دو کشور برای توسعه و تقویت روابط و مناسبات ایران و جمهوری آذربایجان، اظهار کرد: یکی از حوزه‌های موفق استفاده از ظرفیت‌های حمل و نقل ریلی، جاده‌ای و دریایی برایحمل و نقل و ترانزیت کالا‌ها بوده است که در دوره شیوع کرونا به وضوح اهمیت آن دیده شد. رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین با بیان اینکه حمایت از حفظ تمامیت ارضی و حق حاکمیت کشورها، موضع رسمی جمهوری اسلامی ایران در مسائل و مناقشات است، تاکید کرد: مطمئنا تنش در منطقه به نفع هیچ کشوری نبوده و ما خواهان ثبات، توسعه و پیشرفت همه کشور‌ها بویژه جمهوری آذربایجان هستیم و امیدواریم مناقشات از طریق راه حل‌های صلح آمیز و از طریق گفتگو حل و فصل شود.

«حکمت حاجی‌اف» مشاور سیاست خارجی رئیس جمهور آذربایجان نیز در این گفتگو با تجلیل از تلاش و اهتمام مسوولان دو کشور در راستای توسعه و تحکیم همه جانبه مناسبات فی مابین، بر ضرورت تلاش برای افزایش رایزنی‌ها و ارتباطات مسوولان دو کشور برای گسترش هرچه بیشتر روابط دو کشور تاکید کرد.

مشاور سیاست خارجی رئیس جمهور آذربایجان افزود:جمهوری آذربایجان برای توسعه همه جانبه روابط با ایران بویژه در زمینه مسائل اقتصادی اهمیت ویژه‌ای قائل است.

وی با قدردانی از مواضع صریح و روشن جمهوری اسلامی ایران درباره مناقشات بین‌المللی و احترام به حق حاکمیت کشورها، اظهار داشت: ایران به عنوان کشوری بسیار مهم و صاحب نفوذ در منطقه، نقش بسیار مهمی در حل و فصل مسائل و مناقشات منطقه‌ای دارد.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *