تأکید لاریجانی بر معافیت کشاورزان و قالیبافان از مالیات بر ارزش افزوده/ درآمد‌های مالیاتی باید به تدریج جایگزین درآمد‌های نفتی شود

تاکید لاریجانی بر معافیت کشاورزان و قالیبافان از مالیات بر ارزش افزودهبه گزارش  حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خانه ملت؛ امید علی پارسا رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

لاریجانی در دیدار رئیس سازمان امور مالیاتی، گفت: درآمد‌های مالیاتی باید به تدریج جایگزین درآمد‌های نفتی شده و بودجه کشور براساس درآمد‌های مالیاتی تدوین شود.

او با بیان اینکه باید سرمایه‌گذاری لازم در زمینه هوشمندسازی امور مالیاتی صورت گیرد، افزود: کشور‌های پیشرفته جهان، امور مالیاتی خود را هوشمند کرده‌اند و نیروی انسانی در این امور نقشی ندارد.

رئیس مجلس همچنین بر معافیت اقشاری از جامعه مانند کشاورزان و قالیبافان از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده تاکید کرد.

لاریجانی با اشاره به لزوم اقدام جدی برای مقابله با فرار مالیاتی گفت: در این زمینه اقدامات فرهنگی به کمک رسانه ملی اهمیت فراوان دارد و همچنین با هوشمندسازی می‌توان اعتماد مردم را در مقوله مالیات جلب کرد.

او با بیان اینکه معافیت‌های مالیاتی باید متناسب باشد، ادامه داد: طبق ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم، اطلاعات همه دستگاه‌ها باید در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار گیرد.

رئیس مجلس همچنین بر مقابله با فساد و فرار مالیاتی تاکید کرد.

در ابتدای این دیدار، رئیس سازمان امور مالیاتی، گزارشی از برنامه ها، عملکرد‌ها و سیاست‌های سازمان مذکور ارائه کرد.


بیشتر بخوانید: رئیس مجلس درگذشت دختر سفیر کشورمان در روسیه را تسلیت گفت 


انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *