بیش از ۵۳ هزار زائر ایرانی وارد عربستان شدند/ صدور ۸۳ هزار ویزا برای حاجیان

بیش از ۵۳ هزار زائر ایرانی وارد عربستان شدند/ صدور ۸۳ هزار ویزا برای حاجیانبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به ۵۳ هزار و ۳۲۸ زائر به عربستان گفت: این زائران با ۲۱۶ پرواز از ایستگاه‌های مختلف پروازی در کشور به مدینه و مکه عازم شدند.

او با اشاره به اختصاص ۱۸ ایستگاه پروازی در کشور برای اعزام حجاج به عربستان، افزود: تا عصر دیروز از ۱۱ ایستگاه کشور پرواز انجام شد و در حال حاضر چند ایستگاه هم فعال هستند و پرواز‌های یک تا دو ایستگاه هم در روز‌های آینده آغاز می‌شود.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه امسال با همه مشکلات ناشی از تحریم‌ها، تمام پروازها به وسیله رکت هواپیمایی جمهوری اسلامی در وضعیت مناسب و با ایمنی کاملی انجام شد، گفت: تاکنون متوسط تأخیر در پرواز‌های ما ۱۵ درصد بوده است و وضعیت بسیار خوبی دارد.

رشیدیان درباره صدور ویزا‌های زائران تصریح کرد: تاکنون ویزای بیش از ۸۳ هزار و ۱۲۷ زائر ایرانی صادر شده است و ۹۳.۳ درصد زائران روادید خود را دریافت کرده‌اند و سایر ویزاها هم به مرور صادر می‌شود.

او با اشاره به افزایش دائمی حجم زائران ورودی به عربستان، ادامه داد: خدمات و امکانات مورد نیاز زائران در این شهر آماده است و حمل و نقل درون شهری ما در مکه کار خود را با جدیت انجام می‌دهد.

به گفته رئیس سازمان حج و زیارت ۱۶۱ دستگاه اتوبوس و ۶ دستگاه مینی بوس درون شهری در ۱۹ خط خدماتی در مکه مشغول خدمت رسانی به زائران هستند و امید است با جابه جایی مناسب زائران بتوانند به نحو احسن خدمات رسانی کنند.

رشیدیان تصریح کرد: در حوزه اسکان و سایر خدمات تعذیه و تدارکات هم برنامه ریزی‌ها با دقت و حساسیت ویژه‌ای انجام شده است.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *