بسیاری از کشورهای منطقه نوچه آمریکا هستند

بسیاری از کشورهای منطقه نوچه آمریکا هستندمهدی چمران رئیس سابق شورای شهر تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره لزوم اقتدار منطقه‌ای کشورمان گفت: معتقدم که به جای اصطلاح لزوم اقتدار منطقه‌ای کشورمان می‌توان از لزوم اقتدار محور مقاومت سخن به میان آورد؛ چراکه طلایه‌دار مقاومت در منطقه غرب آسیا جمهوری اسلامی ایران است.

او ادامه داد: محور مقاومت کشورهایی نظیر ایران، عراق، سوریه،  لبنان و یمن را در بر می‌گیرد که هرکدام با یکدیگر همبستگی داشته و در برابر دشمنان مشترک هم ایستاده‌اند.

چمران افزود: اقتدار ایران در اصل توانمندی و ایستادگی در برابر استکبار و استعمار است، چراکه وقتی کشورمان چنین توانمندی داشته که بتواند در برابر استکبار آمریکا و نماینده او در غرب آسیا یعنی رژیم صهیونیستی ایستادگی کند، در اصل برابر تمام بیگانگان ایستاده است.


بیشتر بخوانید


رئیس سابق شورای شهر تهران، بیان کرد: آمریکا با تلاشی که داشته توانسته است برخی از کشور‌های منطقه مثل عربستان، امارات و بحرین را هم در جرگه خود در بیاورد و در اصل آنها را تبدیل به نوچه خود در منطقه کند که هیچ اراده‌ای از خود نداشته و صرفا آنچه آمریکا دستور دهد را بدون چون و چرا اجرا می‌کنند.

فعال اصولگرا اضافه کرد: برای مثال شاهدیم که امارات خلاف میل مردم و رغبت مسئولان خود بدون چون و چرا از خواسته‌های آمریکا تبعیت و روابط خود را با رژیم صهیونیستی به طور رسمی برقرار کرده است.

او گفت: تمام این مسائل نشان می‌دهد که آمریکا بیش از هرچیز یک سری نوکر در منطقه می‌خواهد، ولی محور مقاومت که ایران پیشتاز آن در منطقه است نه تنها  چنین رویکردی را نپذیرفته؛ بلکه همواره به دنبال تبعیت از شعار هیهات من الذله امام حسین(ع) بوده و با اقتدار در برابر آمریکا ایستاده است.

چمران با اشاره به مصداق‌های این مقاومت و ایستادگی، خاطرنشان کرد: برای مثال شاهدیم که ایران چگونه پهپاد متجاوز آمریکا را سرنگون کرده است و به پایگاه آمریکا در عراق با موشک حمله می‌کند؛ کمااینکه در هرجایی که آمریکا بخواهد در برابر کشورمان بایستد چنین سرنوشتی را برایش رقم زده است.

انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *