بزرگداشت روز ارتش ایران در قزاقستان

بزرگداشت روز ارتش ایران در قزاقستان

به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران، مراسم بزرگداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در شهر آستانه پایتخت قزاقستان با حضور مقام های وزارت دفاع کشور مقیم ، وابستگان نظامی وسایر مقام‌های کشوری و لشکری قزاقستان برگزار شد.

میهمان ویژه این مراسم دریابان ژانداربک فرمانده نیروی دریایی قزاقستان بود و مجتبی دمیرچی‌لو سفیر کشورمان ضمن خیر مقدم به میهمانان، گفت که ۲۹ فروردین که در ایران روز ارتش نامیده می شود، نماد کرامت، افتخار و بازدارندگی در ایران اسلامی  است و این روز محملی برای ادای احترام به شهدای ارتش جمهوری اسلامی ایران است که در راه  دفاع از ایران و اهداف مقدس نظام کشورمان جان خود را فدا کردند.

در ادامه دریابان ژانداربک فرمانده نیروی دریایی قزاقستان ضمن تبریک این روز به ملت و نظامیان جمهوری اسلامی ایران به روابط خوب دو کشور پرداخته واز نیروهای مسلح ایران به عنوان نیروهایی با بنیه دفاعی قوی و مجرب در منطقه یاد کرد.

وی خاطرنشان کرد که وزارت دفاع این کشور  بسیار مایل است که روابط خود را با وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران برقرار، تقویت وگسترش دهد.

فرمانده نیروی دریایی قزاقستان در ادامه از تلاشهای وابسته نظامی کشورمان در راستای حضور ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران قدردانی و عنوان کرد که این امر اولین قدم در راستای تحقق برقراری روابط دو جانبه دو کشور در عرصه نظامی است.

در پایان هم یک جلد کتاب متعلق به داستان حماسی رستم وسهراب که به زبان قزاقی برگردانده شده بود، به ایشان اهدا شد.

خانم دریغا نظربایوا معاون مجلس سنا و وزیر دفاع و صنایع هوافضا  هم با ارسال متن هایی، این روز را تبریک گفته بودند.

انتهای پیام/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به ثبت نظر خود میباشید?
نظر خود را در زیر ثبت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *